Przygotowanie Odry do Triathlonu Wrocław trwa!

Kategoria: Ze szlaku / Polska

Ponad trzy godziny trwało mapowanie dna Odry, czyli sprawdzanie dna rzeki w obszarze strefy pływackiej Triathlonu Wrocław, imprezy sportowej, która we Wrocławiu odbędzie się 14 lipca 2019 r. Uczestnicy Triathlonu mogą spać spokojnie. Rzeka jest bezpieczna.

Mapowanie dna Odry przy bulwarze Dunikowskiego to pierwszy etap projektu „Czysta Odra” - będący integralną częścią Triathlonu Wrocław. Rzekę sprawdzali pod względem bezpieczeństwa i skali zaśmiecenia zawodowi nurkowie. Zabezpieczali ich z łodzi ratownicy wodni.

- Nie ma żadnych przeszkód przed pływaniem w tym miejscu. Strefa jest bezpieczna, a dno czyste. To bardzo zadbane miejsce. Jest tu też wystarczająco dużo miejsca dla zawodników i przepięknej przestrzeni dla kibiców - Zygmunt Kryszczuk, nurek Zakładu Usług Podwodnych SONAR.

triathlon1605

Mapowanie dna Odry odbyło się w niedzielny poranek. Przy tej okazji triathloniści z grupy TMTeam oraz Jelcz Triathlon Project przepłynęli krótką trasę przed lipcowym startem. Drugi etap „Czystej Odry” planowany jest na 16 czerwca. W tym dniu wspólnie z Fundacją OnWater odbędzie się wielkie sprzątanie Odry i jej nabrzeży.

- Staramy się o to, aby grono świadomych sympatyków naszej rzeki znacznie się powiększyło. Chcemy obalać, tkwiące w świadomości wielu z nas, mity na temat Odry. Tak naprawdę mamy bardzo przyjazną i piękną Odrę, którą należy się chwalić i dbać o nią na każdym kroku. Ze sportowego punktu widzenia jest też idealnym miejscem do przeprowadzania pływackiej części Triathlonu - mówi Tomasz Sakuta, główny organizator Triathlonu Wrocław.
Triathlon Wrocław 2019
Triathlon Wrocław odbędzie się 14 lipca. Uczestnicy rywalizować będą ze sobą na dwóch dystansach. Dystans 1/4 IM czyli: 950 m pływania, 45 km roweru, 10,5 km biegu. Dystans 1/8 IM czyli: 475 m pływania, 22,5 km roweru, 5,25 km biegu. Całemu wydarzeniu towarzyszyć będą także liczne atrakcje dodatkowe oraz działania charytatywne.
- Cieszy nas fakt, że zawody rozegrane zostaną w tak wyjątkowej części Wrocławia. Pomiędzy m.in.: Ostrowem Tumskim, Panoramą Racławicką a Muzeum Narodowym. To z pewnością stanie się sporym atutem Triathlonu Wrocław, a przy okazji jego piękną wizytówką - dodaje Tomasz Sakuta.
Zapisy prowadzone są wyłącznie za pośrednictwem formularza na www.triathlonwroclaw.pl. Przy czym nie warto czekać do ostatniej chwili, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Źródło:
mat.pras. XO Media

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9503
  • Odsłon artykułów: 25919279
  
  ';