Jeden z najpopularniejszych wąwozów zamknięty

Kategoria: Ze szlaku / Polska

"W związku z koniecznym przeglądem stanu zabezpieczeń oraz infrastruktury turystycznej w Wąwozie Kamieńczyka, 6 czerwca zejście do Wąwozu będzie zamknięte. Za utrudnienia przepraszamy." - poinformowali pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego.

W wąwozie tym znajduje się najwyższy wodospad w polskich Karkonoszach. Próg wodospadu znajduje się na wysokości 843 m n.p.m. Wodospad spada trójstopniową kaskadą o wysokości 27 m.

0506wawoz
fot. szklarskaporeba.pl

Wąwóz Kamieńczyka ma ok. 100 m długości, jego pionowe, skalne ściany osiągają ponad 25 m wysokości, a szerokość na niektórych odcinkach nie przekracza 4 metrów.

Za środkową kaskadą wodospadu znajduje się, po części wykuta sztucznie przez Walończyków, jaskinia – tzw. „Złota Jama” ze skupiskami pegmatytu i ametystów. Przy wodospadzie znajduje się schronisko „Kamieńczyk” i „Szałas Sielanka".

Dojście: z centrum Szklarskiej Poręby szlakiem czerwonym (GSS) – od węzła szlaków Szklarska Poręba-centrum ul. Sikorskiego lub szlakiem czarnym biegnącym obok dolnej stacji Kolei Linowej "Szrenica"

źródła:
- Karkonoski Park Narodowy
- szklarskaporeba.pl

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9505
  • Odsłon artykułów: 25926446
  
  ';