Pseudoartyści w Tatrach prężnie działają...

Kategoria: Ze szlaku / Polska

Nie tak dawno na szlaku prowadzącym na Giewont od strony Kondrackiej Przełęczy, na kamieniach pojawiły się namazane napisy. Tygodnik Podhalański publikuje zdjęcia tego miejsca. Wygląda to strasznie prymitywnie i prostacko. Nie dość, że rzeczy tego typu (jawny wandalizm) są zdecydowanie naganne i zabronione, to ktoś kto to wszystko zrobił nie miał za grosz smaku i wyczucia...

Ale jakby tego było mało, nie dalej jak wczoraj, podobne gryzmoły odkryto też w drodze do Doliny Pięciu Stawów.

0806turysci
fot. baza zdjęć PG - Giewont, autor - Dżesika Dudzińska

Zarówno pierwsze jak i to drugie zajście musieli spowodować uczestnicy którejś ze szkolnych wycieczek, jakich o tej porze w Tatrach spotkać można sporo. Szczególnie dużo śladów i wskazówek zostawili za sobą wandale spod Giewontu. Jest więc szansa, że sprawcy ci zostaną zidentyfikowani, ujęci i poniosą surowe konsekwencje swoich bezmyślnych wybryków.

Usuwanie takich napisów przez pracowników TPN nie jest ani łatwe ani bezpieczne. Wiąże się to bowiem z wysokimi cenami środków, które są do takich prac stosowane. Nie dość, że muszą być one skuteczne, to jeszcze ich skład chemiczny powinien być na tyle łagodny i przyjazny dla środowiska, aby ewentualny destruktywny wpływ na lokalny ekosystem ograniczyć do zera.

Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
Tygodnik Podhalański,
Internet (ogólnie).

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9503
  • Odsłon artykułów: 25919279
  
  ';