Co Ty wiesz o Kukuczce? - czyli wycieczka po Wirtualnym Muzeum

Kategoria: Artykuły / Historia

Jurek Kukuczka – wybitny polski himalaista. Zginął na południowej ścianie Lhotse w październiku 1989 roku. Jego nazwisko było i nadal jest znane na całym świecie w środowisku górskim i nie tylko.wirtualne muzeum

Czasy się jednak zmieniają, coraz więcej nowych nazwisk pojawia się na listach zdobywców najwyższych szczytów gór świata. Warto wspominać WIELKICH ludzi. Należał do nich na pewno Jurek Kukuczka. Dlatego powstało to Wirtualne Muzeum. Nie musisz wychodzić z domu, bo poznać historię Jurka!

Miejsce dla każdego!

Pod adresem http://jerzykukuczka.pl/ znajduje się ogrom wiedzy na temat wybitnego himalaisty. Strona jest całkowicie bezpłatna i może wejść na nią każdy. To dobre narzędzie nie tylko dla chcących zdobyć informacje na temat Kukuczki i poszerzyć swoją wiedzę. Ta strona to dobry materiał na referat do szkoły lub prezentację na studia.

Często zdarza się, że nauczyciele zadają w szkole pracę domową i trzeba zdobyć materiał o kimś, kto przyczynił się dla narodu polskiego. Macie gotowca!

Ta strona to także kompendium wiedzy o Jurku i jego dokonaniach. To miejsce, które w dzisiejszych (bardzo nowoczesnych) czasach nie pozwoli na zapomnienie. Szkoda byłoby zaprzepaścić możliwość szerzenia wiedzy o Nim.

Nie mamy przecież dostępu do Jego prywatnego archiwum. Powstało kilka książek o Kukuczce, ale nie każdy miał czas je czytać.

Tu – na stronie Wirtualnego Muzeum Jerzego Kukuczki możesz cofnąć się w czasie i przeżyć na nowo Jego 14-ośmiotysięczników, poczuć to co On i dowiedzieć się wielu ciekawostek.

Rozpocznij wirtualną podróż

Na stronie znajdziecie ogrom zdjęć i opisów oraz materiałów audio. Strona jest bardzo nowoczesna, a zarazem prosta. Każdy z was będzie mógł odbyć swoją własną podróż w domowym zaciszu.

Co ciekawego znajdziecie na stronie Wirtualnego Muzeum Jerzego Kukuczki?

•zbiór informacji z każdego z 14 zdobytych ośmiotysięczników,
•archiwalne zdjęcia i materiały audio z dzieciństwa i lat młodości himalaisty,
•Jego początki w górach,
•galerię zdjęć z albumów rodzinnych oraz wypraw i spotkań w górach Jurka,
•informacje na temat Izby Pamięci znajdującej się w Istebnej
•sklep z gadżetami i książkami o himalaiście.

Informacje związane z Muzeum możecie śledzić na bieżąco na Facebooku:
https://www.facebook.com/kukuczka.net

Strona Wirtualnego Muzeum Jerzego Kukuczki istnieje dzięki Fundacji „Wielki Człowiek” (https://www.facebook.com/fundacjawielkiczlowiek/), którą założyła rodzina Jurka w 2013 roku. Celem Fundacji jest popularyzacja i stałe współtworzenie pamięci o Wielkim Człowieku – Jerzym Kukuczce.
Ogromną pomocą było wsparcie finansowe Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki temu i ciężkim pracom Fundacji powstało to Muzeum – miejsce wirtualnych spotkań wielu osób. Taka forma pozwala na połączenie historii z nowoczesnością.

A Ty byłaś/eś już na stronie Muzeum? Nie!? To szybko klikaj, bo naprawdę warto!

Katarzyna Irzeńska
Obserwatorium kultury i świata podróży
www.kirzenska.wordpress.com

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10216
  • Odsłon artykułów: 28980849
  
  ';