Pochodzenie ma znaczenie – taka idea przyświeca Małopolsce w tworzeniu nowego projektu, którego głównym celem jest wsparcie solidnego regionalnego biznesu, ciekawego dizajnu, dobrego smaku, wartościowych inicjatyw a także miejsc i obiektów szczególnie atrakcyjnych w regionie. W ten właśnie sposób Czyste Tatry stały się produktem regionalnym, którym Małopolska może chwalić się w całej Polsce. 29 i 30 czerwca w Zakopanem finał projektu, którego celem jest posprzątanie górskich szlaków i zostawienie czystych Tatr. Gorąco zapraszamy!

Czyste Tatry - Made in Małopolska

Pomysł województwa małopolskiego polega na stworzeniu i przyznawaniu specjalnego znaku „Made in Małopolska”, który będzie potwierdzać szczególną wartość małopolskiego biznesu, miejsc, obiektów, inicjatyw czy wyjątkową jakość produktów z naszego regionu.

Przedsięwzięcie daje szansę nie tylko na wsparcie województwa i promocję produktów czy usług, ale buduje przede wszystkim w świadomości Małopolan i turystów pozytywne skojarzenie poszczególnych marek z miejscem ich powstawania. „Made in Małopolska” będzie podkreślać miejsce pochodzenia firmy czy produktu, ale także potwierdzać ich jakość i renomę.

Prawo do posługiwania się tym znakiem mają partnerzy projektu. „Made in Małopolska” mogą umieszczać na etykietach czy opakowaniach produktów, stronach internetowych czy w działaniach własnych. Posługiwanie się znakiem będzie wyraźnym sygnałem dla konsumentów i klientów, że ich produkty czy usługi są godne polecenia.

Znak „Made in Małopolska” jest przyznawany w sferze: biznesu, dizajnu, kulinariów, inicjatyw społecznych i działania samorządów – głównych filarów tego projektu.

„Made in Małopolska – inicjatywy” to filar, którego zadaniem jest promocja Małopolski  z wykorzystaniem potencjału wydarzeń, osób i inicjatyw o charakterze prospołecznym. Założeniem „Made in Małopolska – inicjatywy” jest upowszechnienie postrzegania Małopolski, jako miejsca pełnego cennych, atrakcyjnych i wartościowych idei, wydarzeń, ludzi stawiających sobie za cel niesienie pomocy innym, działających filantropijnie, Małopolski pełnej pasji, bogatej oferty kulturalnej, sportowej i potencjału edukacyjnego. Wydarzenia mogą mieć charakter akcji kulturalnych, edukacyjnych, sportowych, naukowych czy organizowanych na rzecz innych, a odbywających w Małopolsce.

Takim właśnie wydarzeniem stały się Czyste Tatry, które po raz pierwszy w tym roku odbędą się pod hasłem „Made in Małopolska”, jako unikatowy produkt regionalny, którym Małopolska może chwalić się w całym kraju. Chcecie zobaczyć efekty? Zapraszamy 29 i 30 czerwca do Zakopanego na finał projektu Czyste Tatry.

{youtube}NgOJ3lEGt78&t{/youtube}

Czyste Tatry - Made in Małopolska

Czyste Tatry - Made in Małopolska

Czyste Tatry - Made in Małopolska

Smrekowa Polana znów zadba o Czyste Tatry

Z dala od zgiełku miasta, na zboczu Antałówki, z przepiękną panoramą Tatr… Można się rozmarzyć, prawda? Dzięki naszemu partnerowi, Smrekowa Polana Resort and Spa, Ambasadorzy i goście Czystych Tatr będą się czuli pod Giewontem jak u siebie w domu. Wyjątkowy ośrodek już po raz kolejny weźmie udział w wielkim sprzątaniu Tatr i po raz kolejny przyjmie w swoje gościnne progi bohaterów, którym górska przyroda nie jest obojętna.

29 i 30 czerwca w Zakopanem odbędzie się już siódmy finał projektu Czyste Tatry. Tysiące wolontariuszy - wśród nich aktorzy, muzycy, sportowcy i ludzie gór - ruszą na szlaki, by pokazać, że przyroda w górach nie może być skażona odpadkami i że ich miejsce jest gdzie indziej, niż pośród dzikich roślin i zwierząt.

Smrekowa Polana Resort and Spa kolejny raz w swoich skromnych progach będzie gościć Ambasadorów projektu Czyste Tatry. „Wspólne chwile z tak cudownymi ludźmi dają nam energię do pracy na kolejne miesiące” - zdradzają nam właściciele Smrekowej Polany, niezwykłego miejsca pod Tatrami, które jest znakomitą bazą wypadową w góry, ale też świetnym celem wypoczynku. Oczywiście z Tatrami na wyciągnięcie - i to dosłownie - ręki.

- Cały nasz personel zadba o to, aby Ambasadorzy poczuli się u nas jak w domu. Wypoczęci, wyspani i najedzeni, pełni energii wyruszymy na tatrzańskie szlaki - zapewnia Agnieszka Jakubiec, menedżerka Smrekowej Polany.

- Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, że staliśmy się częścią tak ważnego wydarzenia. To my wiemy najlepiej jak ważny wymiar ma projekt Czyste Tatry.

Każdego roku tylko tutaj przyjeżdża około 3 miliony turystów. Dlatego również dla nas bardzo ważnym jest, aby jedyną pamiątką po ich wizycie były piękne fotografie czy wspomnienia, a nie stosy śmieci - dodaje Agnieszka Jakubiec, a my nie możemy się z nią nie zgodzić.

Wszak naszym wspólnym obowiązkiem jest zadbać o to, aby Tatry przetrwały nienaruszone dla kolejnych pokoleń i by górska, dzika i unikatowa przyroda nie została trwale skażona przez śmieci, których ogromne ilości pojawiają się na szlakach, ale także poza nimi.

Smrekowa Polana Resort and Spa nie tylko zaprasza do wspólnego dbania o Tatry, ale też zachęca do skorzystania z bogatej oferty. Jeśli szukacie noclegu w Zakopanem, nie wiecie, gdzie zatrzymać się podczas Czystych Tatr, albo w trakcie wakacji, możemy powiedzieć jedno. Warto!

Siódmy finał Czystych Tatr już 29 i 30 czerwca w Zakopanem. Miasteczko finałowe i serce całej inicjatywy będzie znajdować się na Górnej Równi Krupowej. Zapraszamy!

Czyste Tatry - Made in Małopolska

Czyste Tatry - Made in Małopolska