Przypominamy, że w związku z wejściem nowych przepisów RODO - ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych, mające na celu zharmonizować przepisy o ochronie danych osobowych w Unii Europejskiej, które obowiązuje od końca maja, zmianie uległy również niektóre zasady istniejące wcześniej w księdze wyjść taternickich. Obecnie nie trzeba już podawać swojego nazwiska i numeru telefonu. Książki tego typu właśnie pojawiły się w schronisku w Morskim Oku, Dolinie Pięciu Stawów i na Hali Gąsienicowej.

Ogólnie, celem tych przepisów jest pozwolenie mieszkańcom Unii Europejskiej na lepszą kontrolę ich danych osobowych oraz modernizacja i ujednolicenie przepisów umożliwiających firmom ograniczanie biurokracji i korzystanie ze zwiększonego zaufania klientów. Wracając jednak do TPN i książki wyjść taternickich, można także z powodzeniem skorzystać z wersji elektronicznej, która do ważności wpisu, nie wymaga nawet logowania. Dostępna jest ona tutaj:https://wspinanie.tpn.pl/
I co ważne, każdy wpis można zmienić, a nawet usunąć za pomocą SMS-a. Wszystko jest też zabezpieczone przed zniszczeniem czy zabraniem przez nieuprawnione osoby.

zdjęcie z bazy zdjęć PG, Od prawej Rysy Niżnie i Rysyzdjęcie z bazy zdjęć PG, Od lewej Rysy Niżnie i Rysy

Bartek Michalak

Źródła:
http://tpn.pl/,
Taternik,
Internet (ogólnie).