Władze Małopolski przekazały ratownikom Tatrzańskiego i Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego środki potrzebne do niesienia pomocy na szlakach - i nie tylko. W ciągu kilku lat, dzięki konkursowi dedykowanemu organizacjom pozarządowym uprawnionym do ratowania ludzi w górach i w wodzie, na dofinansowanie ich działań przeznaczono w województwie małopolskim sumie ponad 3 mln zł.

- Po raz kolejny wspieramy ratowników wodnych i górskich, bo zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest ich praca. Przekazane dziś pieniądze będą mogli wykorzystać np. na zakup sprzętu i prowadzenie akcji ratowniczych. To dobrze zainwestowane środki, bo dzięki nim praca ratowników będzie chociaż trochę łatwiejsza, a my wszyscy będziemy mogli czuć się bezpiecznie podczas wypoczynku w górach i nad wodą – podkreślił wicemarszałek Stanisław Sorys.

Z puli środków przeznaczonych dla małopolskich ratowników, 310 tys. zł trafiło do goprowców, z czego: po 100 tys. zł otrzymają grupy: krynicka i podhalańska GOPR. Dofinansowanie w wysokości 50 tys. zł trafi do Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po 30 tys. zł zasili natomiast budżety grup: beskidzkiej i jurajskiej GOPR.

fot. facebook.com/1909.topr/fot. facebook.com/1909.topr/

Łukasz Razowski