Wraz z początkiem października Polskie Koleje Linowe rozpoczynają zaplanowane wcześniej sezonowe przeglądy techniczne urządzeń kolei linowych i linowo- terenowych. W trakcie prac konserwacyjnych poszczególne koleje zostaną wyłączone z ruchu pasażerskiego. Na Gubałówkę koleją PKL nie będzie można wjechać od 22 do 26 października, a na Kasprowy Wierch od 5 do 14 listopada. Przeprowadzenie przeglądów technicznych jest niezbędne, by zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu klientom oraz pracownikom firmy.

Prace techniczne pozwolą sprawdzić funkcjonowanie kolei po sezonie letnim i odpowiednio przygotować je do sezonu zimowego. Przeglądowi podlegają wszystkie urządzenia: podpory, liny i wagoniki. Prace konserwacyjne rozpoczną się 1 października i sukcesywnie będą obejmowały kolejne ośrodki PKL.

  Sprawdź zanim zaplanujesz wyjazd w góry - ruszają jesienne przeglądy w ośrodkach PKL

- „Systematyczne przeglądy wynikają z jednego z priorytetów działalności PKL – troski o bezpieczeństwo i komfort wszystkich pasażerów oraz pracowników ośrodków. Jesteśmy operatorem turystycznym i dzięki naszym  kolejom goście mogą docierać na szczyty , dlatego od lat stawiamy na najwyższe standardy bezpieczeństwa. W PKL funkcjonuje zintegrowany system gwarantujący bezpieczeństwo i wysoki poziom usług, przy jednoczesnym poszanowaniu górskiej przyrody. Spełniamy wysokie wymagania norm ISO, by świadczyć profesjonalne usługi turystyczne przez cały rok” - mówi Janusz Ryś,  prezes zarządu PKL.

Terminy przeglądów w ośrodkach PKL:
Obiekt - Planowany postój - Koniec
Kasprowy Wierch - 5 listopada do - 14 listopada
Gubałówka - 22 października do - 26 października
Palenica - 29 października do - 9 listopada
Góra Parkowa - 15 października do - 9 listopada
Mosorny Groń - 1 października do - 26 listopada
Góra Żar - 12 listopada do - 23 listopada

W październiku zaplanowane są przeglądy kolei na Mosornym Groniu (od 1 października do 26 listopada), Górze Parkowej (od 15 października do 9 listopada), Gubałówce (od 22 października do 26 października) i Palenicy (od 29 października do 9 listopada). Kolej na Kasprowy Wierch będzie niedostępna dla turystów od 5 do 14 listopada, a na Górze Żar od 12 do 23 listopada.
Podczas przeglądów nieczynne będą również inne atrakcje dostępne w ośrodkach, np. zjeżdżalnia pontonowa i rajskie ślizgawki na Górze Parkowej. Poza podanymi terminami koleje działają zgodnie z harmonogramem dostępnym na stronie www.pkl.pl.

***

Polskie Koleje Linowe to przedsiębiorstwo z 80-letnią tradycją działające w branży turystycznej, operator kolei linowych w kluczowych lokalizacjach turystycznych w Polsce. Spółka oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną. Obecnie PKL działa w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach: Kasprowy Wierch, Gubałówka, Jaworzyna Krynicka, Góra Parkowa, Mosorny Groń, Palenica oraz Góra Żar. PKL jest jednym z największych pracodawców na Podhalu, zatrudniającym ponad 300 osób. Priorytetem PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie dalsze inwestycje i poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które mogą posługiwać się znakiem „ Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.