Idzie zima... A właściwie to trochę ostatnio postraszyła, że idzie. Mam przynajmniej taką nadzieję. Oczywiście mimo to, iż w ostatnich dniach trochę padał śnieg, zagrożenia lawinowego nie ma. Co prawda nocne przymrozki powodują, że momentami robi się bardzo ślisko i niebezpiecznie, a krótki dzień zdecydowanie wędrówki nie ułatwia, ale póki co nie jest źle.

Warto jednak pomyśleć o wymianie, konserwacji i uzupełnieniu sprzętu zimowego. Szeroką gamę w tym zakresie oferuje nasz sklep. Bez względu na to czy szukamy specjalistycznych ubrań, butów, plecaków, czołówek, czekanów, raków, lin, przyrządów asekuracyjnych, detektorów lawinowych, przeróżnych gadżetów itd., itd. na pewno to właśnie tu znajdziemy swój idealny produkt.

Przy okazji pamiętajmy też, że już za miesiąc – 1 listopada, nasi słowaccy sąsiedzi zamykają szlaki w swoich Tatrach powyżej schronisk.

Także u nas, mimo że już teraz robi się szybko ciemno, ruch turystyczny w Tatrach po zmroku formalnie jest zakazany. Będzie to dopiero możliwe od grudnia do marca. Turyści jednak nie bardzo jakoś się tym zakazem przejmują i często go łamią. A przecież chodzi tu przede wszystkim o ochronę dzikich zwierząt...

Bartek Michalak

Źródła:
- tpn.pl/zwiedzaj/komunikat-lawinowy
- sklep.portalgorski.pl
- Tygodnik Podhalański
- Internet (ogólnie)

Sklep Górski