Ona faktycznie przenika aktualnie wszystko. Jest pięknie, kolorowo, rześko i ciepło. A jeśli wierzyć dalszym prognozom, pogoda taka ma się utrzymać jeszcze przez ok. 2 tygodnie. Te wyśmienite warunki pogodowe powodują jednak, że na szlakach, szczególnie w weekendy, turystów jest naprawdę sporo. I dotyczy to nie tylko Tatr po polskiej stronie. Również u naszych sąsiadów, tatrzańskie szczyty i szlaki bywają, delikatnie mówiąc – zatłoczone.

Jak już jednak trafi się nam moment ciszy i samotności, warto zatrzymać się na chwilę czy wręcz usiąść. Rozejrzeć się dookoła, podziwiać wspaniałe, rozległe górskie panoramy, gdzie zapewne już za kilka tygodni zrobi się biało.

Zamykam na chwilę oczy i w wyobraźni widzę siebie siedzącego właśnie w tym czasie, najlepiej rano kiedy jest jeszcze pusto na ławce na Rusinowej Polanie, popijającego gorącą herbatę z termosu.

Od razu i przy okazji dodam, że dobrym rozwiązaniem będzie w tej sytuacji np. Termos Termite Warhead Gray. Producenci górskich, outodoorowych gadżetów nie zapomnieli też o termosach specjalnie przeznaczonych dla najmłodszych. Np. Termos dziecięcy Esbit Kids Vacuum Flask 500 ml. Oczywiście przydadzą się nam też okulary, kijki i ewentualnie (oby nie, ale warto być zabezpieczonym) jakaś czołówka czy latarka. Te wszystkie produkty, a także znacznie więcej znaleźć można w naszym górskim sklepie.

Rusinowa Polana – polana reglowa w Tatrach Wysokich w Polsce. Miejsce niezwykle urocze i popularne zarazem. Doskonale prezentują się stąd Tatry Bielskie i Tatry Wysokie, a szczególnie Lodowy Szczyt.

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Z Rusinowej Polany
Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Z Rusinowej Polany

Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://sklep.portalgorski.pl/,
http://tpn.pl/,
Tygodnik Podhalański,
Internet (ogólnie).

Sklep Górski