Piękna pogoda trwa na całego. Słońce, kolory, rześkie powietrze... Jest po prostu wspaniale. I to nie tylko w górach. Warunki tego typu utrzymują się w całym kraju i jeśli wierzyć prognozom i synoptykom, tak jeszcze przez kilka dni będzie. Nie ma co zatem czekać i siedzieć w domu. Wszyscy – miłośnicy górskich wycieczek, spacerów po osiedlowym parku, z ukochanym psem po lesie itd., niech tłumnie wyruszają na tego typu aktywności.

Jednak taki zwykły marsz, warto połączyć z poruszaniem się przy pomocy kijków do Nordic walkingu.

Nordic walking to popularna forma rekreacji – dość powszechnie znana już od kilku dobrych lat i polega na marszu ze specjalnymi kijami. Nordic walking wymyślili Finowie już w latach 20. XX w. jako całoroczny trening dla narciarzy biegowych

A jakie są korzyści uprawiania tego rodzaju aktywności dla zwykłego Kowalskiego?

Poprawia się kondycja, następuje utrata wagi, zmniejsza się obciążenie poszczególnych stawów oraz samego kręgosłupa. Chodzenia z kijami pozytywnie też oddziałuje na nasz układ krwionośny i oddechowy. Nordic walking wymaga odpowiedniej współpracy rąk i nóg. Dlatego czasem i na początku, może nam być trochę ciężko nim nabierzemy właściwej techniki. W miarę postępów, nasza koordynacja zacznie się rozwijać, co przełoży się na lepszą pracę całego naszego organizmu. Koordynacja bowiem całego ciała, to jeden z głównych i podstawowych czynników ludzkiego funkcjonowania.

Nasz sklep górski wychodzi temu naprzeciw. To super gdy ktoś dąży do rozwoju, poprawy jakości swojego życia, polepszenia komfortu bycia tu i teraz, dostarczania nowych, pozytywnych bodźców. Profesjonalne, teleskopowe kijki Vipole Vario Click-In czy chociażby objęte promocją – kijki COBER Light zdają się być świetnymi wręcz propozycjami. Oczywiście to nie wszystkie modele jakimi nasz sklep dysponuje i warto to sprawdzić i wybrać najbardziej odpowiedni dla nas model.

 Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Z Rusinowej Polany
Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Z Rusinowej Polany

Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://sklep.portalgorski.pl/,
Tygodnik Podhalański,
Internet (ogólnie).

Sklep Górski