Czyste Tatry

Kategoria: Polska / Tatry

Obecny wygląd Równi Krupowej trochę różni się od tego do jakiego przywykliśmy na co dzień. Stoją tu bowiem namioty (jako obóz) gdzie mieszkają wolontariusze. Mimo deszczu stawiła się bardzo liczna grupa. W piątek wieczorem zarejestrowanych było 2,5 tys. wolontariuszy. Organizatorzy nie zapomnieli również o atrakcjach dodatkowych:

-przygotowali różne gry multimedialne,
-organizowane są też zajęcia ruchowe,
-stoi kiermasz odzieży outdoorowej, swoje stoiska mają również PTTK i TPN,
-można oddać krew,
-w rozstawionym dużym namiocie odbył się górski blok,
-piosenkę turystyczną zagrał zespół „Byle Do Góry”.

Cały finał akcji zaplanowano na niedzielę na godz. 18.30. O godz. 20.00 natomiast specjalnie dla wolontariuszy zagra zespół „Blue Cafe”.

„Czyste Tatry” to projekt realizowany przez stowarzyszenie „Czysta Polska”.

zdjęcie z bazy zdjęć PG, Zakopane, Gubałówka / fot. Joanna Nieściórzdjęcie z bazy zdjęć PG, Zakopane, Gubałówka / fot. Joanna Nieściór

Pomysł pierwszej akcji powstał w 2012 r. Ideą wówczas było i jest do dzisiaj fakt, iż Tatry jako niezwykle piękny i dający ogromne możliwości, jedyny taki obszar w Polsce już od bardzo dawna jednoczą pokolenia, łączyły, spajały rodaków. Z czasem zatem turystów zaczęło przybywać, a wraz z nimi śmieci. Zatem celem podstawowym jest tu ochrona tego cennego przyrodniczo obszaru (z unikatową roślinnością, zwierzyną oraz przyrodą nieożywioną). Cała ta akcja to nie tylko dwudniowe sprzątanie, ale też ciągła praca edukacyjna i poszerzanie świadomości.

Bartek Michalak

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10143
  • Odsłon artykułów: 28451151
  
  ';