Członek Bergans Team z Super Kolosem!

Kategoria: Artykuły / Ludzie Gór

Miło nam poinformować, że Ryszard Jan Pawłowski, członek Bergans Team, został nagrodzony nagrodą Super Kolos za za osiągnięcia górskie na całym świecie. Statuetkę odbierze w marcu w Gdyni podczas gali Kolosy 2020.

Ryszard Pawłowski to polski taternik, alpinista i himalaista, również instruktor i przewodnik górski. Zdobywca 10 głównych ośmiotysięczników. Uczestnik i organizator ponad 300 wypraw w góry wysokie, pięciokrotny zdobywca Everestu.

1501pawlow

Zanim rozpoczął przygodę ze wspinaczką, przez 3 lata działał w środowisku grotołazów. Tam wspólnie z młodym Jerzym Kukuczką zszedł na dno najgłębszej i najdłuższej jaskini w Polsce, Jaskini Wielkiej Śnieżnej.

Jest członkiem Bergans Team.

Kolosy to honorowe nagrody przyznawane dorocznie przez Kapitułę Kolosów za dokonania zrealizowane w minionym roku.

Kolosy wręczane są zawsze w marcu (wyjątkiem był rok 2002, gdy ceremonia odbyła się w kwietniu) za dokonania roku poprzedniego. A zatem, przykładowo, Kolosy 2006 to nagrody przyznane podczas imprezy odbywającej się w marcu 2007 za osiągnięcia roku 2006.

W trakcie trzech pierwszych edycji Kolosów wybór laureatów był dwuetapowy. Kandydaci do nagród najpierw prezentowali swoje dokonania podczas Ogólnopolskich Spotkań Podróżników w Gdyni, następnie Kapituła wybierała najlepsze z nich i w ostatni dzień Spotkań ogłaszała nominacje do Kolosów w poszczególnych kategoriach. Nominacja miała rangę dzisiejszego wyróżnienia, sami nominowani zaś otrzymywali zaproszenie do udziału w finale Kolosów.

Pierwszy finał Kolosów odbył się w Wieliczce, dwa kolejne w Krakowie. Każdy składał się z prelekcji osób nominowanych, posiedzeń Kapituły i ceremonii wręczenia statuetek.

Począwszy od Kolosów 2002 finał ma miejsce w Gdyni, w ostatni dzień Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, Kapituła wybiera zaś od razu zwycięzców i wyróżnionych.

źródła:
- poratalgorski.pl
- Wikipedia
- Kolosy.pl

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9877
  • Odsłon artykułów: 26953123
  
  ';