W Nowym Targu odbędzie się spotkanie z narciarzem ekstremalnym polskiego pochodzenia Peterem Chrzanowskim.

W piątek 4 listopada o godzinie 18:00 w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu odbędzie się spotkanie z Peterem (Peru) Chrzanowskim, mieszkającym w Kanadzie narciarzem ekstremalnym, autorem książki „Szusss, czyli jak przeżyłem samego siebie" (Wydawnictwo Annapurna).

Peter (Peru) Chrzanowski narciarz ekstremalny, paralotniarz i filmowiec polskiego pochodzenia latach 70. i 80. dokonał wielu pierwszych zjazdów na nartach z wybitnych szczytów Ameryki Północnej, m.in. z Mount Robson.

Książka „Szusss, czyli jak przeżyłem samego siebie" to niezwykła biografia, a zarazem wartka, pełna anegdot i ciekawostek opowieść o początkach narciarstwa ekstremalnego oraz – nieco później – paralotniarstwa na terenie obu Ameryk (i na świecie).

- W swojej biografii w zabawny sposób przybliża unikalny światek m.in. ski bamów, czyli miłośników nart, którzy dla pasji uprawiania narciarstwa poświęcili niemal wszystko. Pozwala poznać bliżej najważniejsze postacie narciarskiej sceny w Ameryce i Europie, a także kulisy organizacji mistrzostw świata w narciarstwie ekstremalnym rozgrywanych na alaskańskich stokach i innych wydarzeń - opisują organizatorzy spotkania w Nowym Targu.

Książkę będzie można nabyć po spotkaniu.

opr. raz