9x na Everest

Kategoria: Artykuły / Ludzie Gór

Bycie wyśmienitą himalaistką (panów to również dotyczy) nie idzie w parze z wielkimi dochodami i sukcesami natury finansowej. Lhakpa Sherpa jako jedyna kobieta na świecie aż 9 razy weszła na szczyt Mount Everestu!

Niestety, ale ta sama himalaistka na co dzień pracuje na zmywaku, za płace minimalną, nie ma samochodu i nie jest gwiazdą mediów społecznościowych, a jej sprzęt wspinaczkowy pozostawia sporo do życzenia. Mimo to, sukcesy Nepalki (mieszkającej na stałe w USA) budzą ogromny podziw. Min. weszła na Everest osiem miesięcy po urodzeniu pierwszego dziecka. Była na górze również w drugim miesiącu ciąży drugiej córki. Po angielsku mówi słabo, nie zna się na promocji i marketingu. Mimo to w 2016 r. znalazła się na prestiżowej liście 100 najbardziej znanych kobiet świata opublikowanej przez BBC.

0811everest

Obecnie chce wejść na „dach świata” po raz 10. Myśli też o zdobyciu K2. Już raz tam była. Doszła nawet do obozu III, ale dalsze plany pokrzyżowała fatalna pogoda. Chce jednak tam wrócić i spróbować ponownie.


Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
Internet (ogólnie).

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9871
  • Odsłon artykułów: 26933855
  
  ';