Kurs wspinania po drogach nieubezpieczonych - Szkoła Wspinania CERRO

Kurs wspinania po drogach nieubezpieczonych - Szkoła Wspinania CERRO

Szkoła: Szkoła Wspinania CERRO

Termin: 16 Wrz - 20 Wrz 2020

Miejsce: Jura Południowa okolice Krakowa; SOKOLIKI; Jura Północna

Instruktor: Paweł Mielnikow, Cena: 950 , Czas trwania: 5 dni

Miejsce: Jura lub Sokoliki

cena: 900-1000zł

Liczba uczestników: 2-4 os.

Kurs dla tych którzy planują rozszerzyć swoje umiejętności nabyte na KURSIE  PO  DROGACH UBEZPIECZONYCH o techniki pozwalające na bezpieczne wspinanie się na własnej asekuracji. 

Kurs ten zapoznaje uczestników ze sprzętem wspinaczkowym do własnej protekcji, uczy jak prawidłowo go używać w różnych rodzajach skały.

Oprócz kwestii związanych z zakładaniem sprzętu wspinaczkowego kładziemy nacisk na wspinanie wielowyciągowe na własnej asekuracji, tak aby absolwent kursu mógł bez obaw zmierzyć się  z wyzwaniami jakie niesie ze sobą wspinanie w rejonach górskich.

Ukończenie tego kursu oraz posianie zaświadczenia o ukończeniu kursu po drogach ubezpieczonych, umożliwia otrzymanie zaświadczenia pozwalającego na uczestnictwo w kursie taternickim.

Dla  tego kursu przewidziana jest również alternatywne rozwiązanie w postaci systemu 2+3 czyli mini KURSU  WSPINACZKOWEGO  PEŁNEGO, polegającego przeprowadzeniu zajęć w dwóch różnych typach skały - w wapieniu i w granicie.

W tym układzie pierwsza część kursu odbywa się na Jurze gdzie uczymy się posługiwać kośćmi klinowymi i mimośrodowymi a następnie uzupełniamy te wiadomości na w Sokolikach, gdzie w granicie zapoznajemy uczestników z asekuracją przy pomocy kości mechanicznych.

Instruktorzy posiadają uprawnienia IWS-PZA i UKFiS.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: http://www.cerro.eu/kursy/kurs-wspinaczkowy-etap-ii-po-drogach-nieubezpieczonych


Inne kursy tego typu:

  • Brak kursów dla tej szkoły

Ścianki Wspinaczkowe »';