loading...
Turystyka Górska
Sporty Górskie
loading...
Strefa Outdoor
Kultura
loading...
Kultura

Turystyka

Sport

Sprzęt

Konkursy

Bezpiecznie do celu - szkolenia z GP GOPRFundacja im. Anny Pasek i GP GOPR zapraszają do udziału w kursie nawigacji z wykorzystaniem odbiorników GPS i szkoleniu z pomocy przedmedycznej w zakresie podstawowym. Jak bezpiecznie dotrzeć do celu, kiedy dojdzie do załamania pogody i stracimy orientację w terenie? Co zrobić jeśli w trakcie wycieczki dojdzie do wypadku?


Dowiedz się jak sobie radzić w trudnych sytuacjach. Zdobądź wiedzę i umiejętności, które mogą Ci uratować "tyłek".


Kurs nawigacji z wykorzystaniem odbiornika GPS

Kurs nawigacji z wykorzystaniem odbiornika GPSOdbiornik GPS nie jest urządzeniem „idiotopodpornym". Nie zastąpi elementarnego zestawu do nawigacji (mapa + kompas). Może być jednak niezwykle przydatny w trudnych sytuacjach. Pozwala dość precyzyjnie określić nasze położenie w przestrzeni, dodatkowo umożliwia nawigacje w warunkach załamania pogody i utraty orientacji spowodowanej np. mgłą lub zamiecią śnieżną.

Czego nauczysz się w trakcie kursu?

- Przypomnisz sobie podstawy nawigacji: określanie położenia, kierunków, odległości, podstawy posługiwania się mapą i kompasem.
- Poznasz zasady bezpiecznego wykorzystania odbiornika GPS w terenie górskim, zgłębiając funkcje tego urządzenia, jego możliwości i ograniczenia.
- Dowiesz się m.in. jak przy pomocy odbiornika GPS określić odległość i kierunek, poznasz prostą nawigację do punktu, nawigację po trasie, zapis śladu i jak można to wszystko wykorzystać w praktyce.
- W trakcie zajęć terenowych będzie można przećwiczyć zdobytą wiedzę w praktyce. W rejonie Gorców, każdy z uczestników będzie miał za zadanie przeprowadzić nawigację do punktu; nawigację po trasie (wykorzystując trasę własną i ustaloną w oparciu o wektorową mapę odbiornika).Uczestnikom przyjdzie także zaplanować trasę przejścia w oparciu o tradycyjną mapę i odbiornik GPS.
- Dodatkowo, dowiesz się jak właściwie planować podróż.
- A także jak samodzielnie wykonać cyfrowy podkład mapowy do swojego odbiornika.

Odbiorniki GPS dostarczają organizatorzy.

Szkolenie z pomocy przedmedycznej – zakres podstawowy

Szkolenie z pomocy przedmedycznej – zakres podstawowyZasady przeprowadzenia podstawowej pomocy przedmedycznej to swoiste abecadło, które powinien poznać i przećwiczyć każdy z nas. Wiedza na temat funkcjonowania organizmu w niesprzyjających warunkach, znajomość procedur i umiejętność przeprowadzenia podstawowej pomocy przedmedycznej może się okazać przydatna nie tylko w górach.

W trakcie szkolenia poznasz zasady udzielania pomocy przedmedycznej:

- Dowiesz się co należy zrobić w sytuacji, gdy ktoś z twojego otoczenia straci przytomność.
- Jak należy postępować przy urazach kostno stawowych - metody ich opatrywania.
- Nauczysz się opatrywać rany i krwotoki: opatrunek uciskowy, dostosowanie opatrunków do rożnych okolic ciała. Dowiesz się również co zrobić jeśli w ranie znajduję się ciało obce.
- Dowiesz się czym jest „łańcuch przetrwania" co to jest BLS.
- Jak należy prawidłowo przeprowadzić zabieg reanimacyjny, jak przywrócić pracę serca, jak postępować w przypadku zadławienia.
- Jak przeprowadzić postępowanie reanimacyjne wykorzystując półautomatyczne defibrylatory AED.
- Co zrobić w przypadku wystąpienia zagrożenia życia: padaczka, omdlenia, ukąszenie żmii etc.
- Jak postępować względem objawów hipotermii i jak jej zapobiegać.
- Dowiesz się także co powinno znaleźć się w twojej apteczce osobistej.


Zajęcia odbędą się w Stacji Centralnej GP GOPR i Centrum Koordynacji Ratownictwa Górskiego w Rabce-Zdrój al. 1000-lecia 1.

Termin Szkoleń:

29.06.2012 Kurs nawigacji z wykorzystaniem odbiornika GPS

30.06.2012 Szkolenie z pomocy przedmedycznej – zakres podstawowy

Koszt uczestnictwa w szkoleniu wynosi 50zł.
Udział w dwóch kursach jednocześnie 90zł

Istnieje możliwość  rezerwacji miejsc noclegowych.

Szczegółowe informacje:

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: 512 914 635   

więcej

loading...
Dla Niej
loading...
Dla Niego
loading...
Dla Dzieci

Artykuły Strefy Outdoor

loading...
Nowości
Produkty i testy
Porady
Producenci