Blogi Portalu Górskiego

Zapraszamy do lektury blogów ludzi związanych z wspinaniem, górami i podróżami.
  
  • avatar
   Józef Pawlica

   Miło nam zaprosić do naszego grona Teamu Portalu Górskiego jednego z najmłodszych i najlepiej zapowiadających się polskich biegaczy górskich! 3 miejsce w Biegu 7 Dolin (100km), 3 miejsce w Biegu Granią Tatr (70km) oraz mistrzostwo Europy Juniorow serii Ultra Skyrace to tylko najważniejsze z jego osiągnięć. Od dzisiaj gościmy u nas bloga Józka! :)

  Marcelina Ruśkowska

  Category: Wszystkie wpisy

  W czasach podstawówki i gimnazjum kontakt mieliśmy bardzo dobry. Choć nie brakowało dni wojny, sprzeczek itp. Jak też często bywało w tamtych czasach dorastania, buntów i konspiracji wobec rodziców, a przede wszystkim szkoły. To właśnie z Marceliną najlepiej się współpracowało i działało. Odważnie podchodziła do wielu działań, które mogły się skończyć dość boleśnie. A co najbardziej cieszyło - potrafiła wytrzymać nacisk z każdej strony by nie wydać nikogo. Zdarzało się też, że część grupy została złapana czy tam na papierosach czy ucieczkach ze szkoły. Gdy czasem wpadliśmy w jakieś kłopoty i cześć grupy stała na dywaniku nie kapując na innych, to właśnie Ona potrafiła w takim momencie się dołączyć do bandy przyznać, że też brała udział. Choć mogła uratować się od konsekwencji, to tego nie robiła.

  marcelina-ruskowska

  avatar
  0
  03 luty 2015, 10:25
   

  Ważny bieg, czyli jak pokonała mnie pycha - Memoriał Wojtka Kozuba na Babiej Górze.

  Category: Wszystkie wpisy

  To był dla mnie bardzo ważny bieg. Dlaczego? Bo niewiele jest imprez, kiedy biegnie się dla kogoś, a nie po coś. Taki bieg daje mi więcej emocji i satysfakcji. Inaczej go przeżywam, zdecydowanie mocniej doświadczam. Wojtka, który zginął podczas zejścia z Mount Blanc, znałem z opowiadań. Był mi bliski, bo również biegał po Babiej Górze – w ten sposób trenował przed swoimi górskimi wyprawami. Poza tym Babia Góra to moja osobista góra. Rok temu byłem na niej 60 razy. Uciekałem tu, aby się wyciszyć… Biegałem i całkiem niechcący zrobiłem formę.

  avatar
  0
  07 styczeń 2015, 11:52
   

  Z Koziego na KFG!

  Category: Wszystkie wpisy

  Dziś było mnie tylko stać na marszobieg z naciskiem na marsz (strachu nie ma bo plan treningowy właśnie ma takie aktywności).  A to wszystko dzięki Krakowskiemu Festiwalowi Górskiemu. A w zasadzie ludziom którzy go tworzą. Było świetnie choć trochę za długo jak dla mnie. A to pewnie dla tego, że piątkowe dość szybkie wdrapanie się na Kozi Wierch było dla mnie uspakajająco-wyciszające. A tu nagle znalazłem się w wielkim, ciasnym tłumie i nie mogłem się odnaleźć przez pierwsze godziny. Najbardziej spodobały mi się zawody, a w zasadzie sam finał. Bardzo emocjonujący sport, kto był ten wie. Jak dla mnie to był bardzo udany weekend. Mimo, iż ciężko było dziś wstać to nie żałuję. Pora iść coś zjeść i na drugi mocniejszy trening z czołówka :)  dobrze że jeszcze woda w punkcie nie zamarzła ;) Pełną galerię zdjęć znajdziecie tutaj.

  tatry-pawlica-07

  avatar
  0
  09 grudzień 2014, 12:10
   

  Ultra weekend!

  Category: Wszystkie wpisy

  Człowiek budzi się w ostatni weekend listopada, otwiera oczy, patrzy w sufit z przerażeniem i powoli dociera do niego, że pora wstać i to tak z pompą i działać bo plany nie mieszczą się na kalendarzu, a trzeba je zrealizować.

  Zamykam oczy i odpływam gdzieś wysoko w góry, ciśnienie spada, czuje się coraz lepiej, komfort psychiczny i fizyczny wzrasta, ale po kilku minutach rozmywają się góry, szlaki, komfort spada, rozjaśnia się no i dobra wstaje i działam! Zabrzmi to pewnie trochę dziwnie. Weekend rozpocząłem już od czwartku by ogarnąć wszystkie podjęte wyzwania.

  normal andrzejki-pawlica-21

  avatar
  0
  03 grudzień 2014, 16:10
   

  II JESIENNY BIEG POTRÓJNEJ – Przełęcz Kocierska

  Category: Wszystkie wpisy

  Śmiało można powiedzieć że organizatorzy stanęli na wysokości zadania i postarali się by cała impreza wypadła jak najlepiej. I udało się! Generalnie na zawodników czekały 3 zbiegi i 4 podbiegi i kawałek powiedzmy prostej :) Na trasie znalazło się około 200 osób.

  Dystans: ok. 15km
  Suma podbiegów: ok.800 m
  Suma zbiegów: ok.800 m
  Rodzaj biegu: Anglosaski

  Beztytułu

  Jeszcze nie wiem jak zmienić jednostki więc wykres jest w stopach i milach ;)

  avatar
  0
  19 listopad 2014, 11:52
   

  Beskid Żywiecki

  Category: Wszystkie wpisy

  Plan był prosty. Dostać się po pracy do schroniska i wrócić rano.

  Gdy już szczegóły zostały ustalone przychodziły dziwne zwroty akcji. Od poniedziałku były podejmowane działania by coś więcej pobiegać. Odciągała się nasza wycieczka biegowa. a co najlepsze gdy w czwartek wszystko szło jak należy i nic nie zapowiadało że plany się skomplikują… pojawiła się Ona… no i jak krew w piach. Hehe… (ten wątek lepiej ominąć ;)) Został tylko piątek! I udało się! :)

  jozef-pawlica-2

  avatar
  0
  16 październik 2014, 09:46
   

  Jałowiec

  Category: Wszystkie wpisy

  Makłowiczem nie jestem! ;)

  Cebula, pieczarki, kukurydza, groszek, fasola, rzodkiewki i pomidory! To wszystko na patelni i z ryżem lub makaronem! Jest siła!

  Po przerwie od internetów jakoś ciężko mi się odnaleźć po otwarciu laptopa :/ Przyjemniej jest patrzeć w kręcącą się betoniarkę! Ale chaos! Znaczy nie ogarniam. Pewnie będę potrzebował kilku dni by się jakoś zaaklimatyzować. Hehe.. tyle tego…

  jalowiec-1-m

  avatar
  0
  02 październik 2014, 09:25
   

  Przegląd Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju.

  Category: Wszystkie wpisy

  Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i dzięki temu podczas tegorocznego XIX Przeglądu Filmów Górskich w Lądku Zdroju czekać na nas będzie wiele ciekawych filmów, pokazy slajdów wystawy, prezentacje książek, wystawy fotograficzne, zawody wspinaczkowe i biegowe, wycieczki piesze, a przede wszystkim Po więcej informacji odsyłam Was na stronę organizatorów!

  avatar
  0
  18 wrzesień 2014, 10:29
   

  Biegam, bo nie jestem sam. krynica 2014!

  Category: Wszystkie wpisy

  Nieważne czy biegamy szybko czy nie, nieważne czy robimy to w górach czy na asfalcie, czy to bieg ultra czy 5 km – cieszmy się tym, dajmy z siebie wszystko, pokonujmy swoje słabości!

   

  avatar
  0
  04 wrzesień 2014, 09:27
   

  By stać się silnym i to udowodnić i to nie innym, tylko sobie samemu...

  Category: Wszystkie wpisy

  By stać się silnym i to udowodnić i to nie innym, tylko sobie samemu... Główny Szlak Beskidzki - 16 dni

  Gdy Ją poznałem wiedziałem że jest młodą, piękną i szaloną dziewczyną!

  Mowa o Wioli Chudek, o odważnej dziewczynie ze ścisłego centrum Katowic, kochająca góry, podróże i ludzi. Znam Wiolę już ponad rok i ciągle mnie zadziwia. Ma za sobą wiele ciekawych przygód. Poprosiłem Ją by dopowiedziała na kilka pytań odnośnie swojego (jak to sama mówi) małego sukcesu. Dodam że Wiola interesuje się biegami górskimi co udowodniła już nie raz. Dzwoni, pisze, motywuje! Do biegania, startowania i trenowania, choć sama niewiele startuje to i tak daje dużo z siebie. Czasem gotuje, robi kanapki, idzie do sklepu i to wszystko po to by pomoc biegaczowi w czasie startu i przed.
  Cieszę się że Ja poznałem i mogę się tym z Wami podzielić.

  1. Skąd taki pomysł?

  Powód był prosty: chciałam odwiedzić Bieszczady, bo nigdy wcześniej tam nie byłam. Kiedy zobaczyłam ilość przesiadek na trasie, postanowiłam, że łatwiej będzie mi się tam dostać na nogach  A zupełnie poważnie- gdy  tylko się dowiedziałam o GSB to wiedziałam, że przejdę ten szlak, a przynajmniej spróbuję.

  bies pawlica 1 d

  2. Dlaczego akurat samotnie?
  Myślę, że człowiek wędrując samotnie zupełnie inaczej odbiera naturę.  Można poczuć ogromną wolność - mi właśnie o to chodziło. Poza tym dobranie odpowiedniego towarzysza na taki dystans jest bardzo trudne, bo zawsze znajdzie się ‘ten mocniejszy’, a ja nie chciałam być od nikogo zależna.

  avatar
  0
  03 wrzesień 2014, 11:35
   

  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10218
  • Odsłon artykułów: 28992579
  
  ';