Blogi Portalu Górskiego

Zapraszamy do lektury blogów ludzi związanych z wspinaniem, górami i podróżami.
  
  • avatar
   Roman Batsenko

   Roman Batsenko jest wspinaczem młodego pokolenia i całkiem niedawno zaczął swoją przygodę w tym sporcie. Co ciekawe, jest ukraińcem i pochodzi z Kijowa. Przyjechał do Polski na studia, ale jak sam mówi "raczej żeby mieć możliwość podróżować i wspinać się po całej Europie". Od jakiegoś czasu jest miłośnikiem polskiej Jury i dużo się wspina w naszych skałach. Zawsze preferował małe formacje czyli ogródki bulderowe Ukrainy i Francji (Fontainebleau), ma na swoim koncie 8A i 8A+ a także pierwszy problem 8B.

  Puchar Polski w bulderingu 2014 - Zakopane, II edycja

  Category: Wszystkie wpisy

  IMG_8001-19.jpg

  Edycja Pucharu Polski w Jaworznie nie wypadła mi zadobrze i do tego nie ma z niej żadnych zdjęć, więc tak naprawdę nie ma co o niej opowiadać tylko powiem że zabrakło mi jednego bonusa do półfinału:) Ale to są zawody i właśnie tak to często bywa. Oprócz tego poprostu fajnie spędziliśmy czas, Jaworzno nie jest jakąś wielką rewelacją ale rynek cichy, czysty i spokojny także było przyjemnie. Finały były naprawdę widowiskowe chociaż może trochę przesadzone ale wszyscy i tak zostali zadowoleni, odbywało się to na luzie, w dość domowym klimacie.

  4 dni ładowania, mięsień czuje się coraz lepiej i już można jechać na kolejną edycję do Zakopanego! Z Ukrainy przyjechała moja dziewczyna Daria i teraz byliśmy już razem tam i nawet razem w półfinale, mam nadzieję że następnym razem będziemy i w finale:)

  avatar
  0
  09 wrzesień 2014, 14:45
   

  Puchar Polski w bulderingu 2014 - Jaworzno, I edycja

  Category: Wszystkie wpisy

  Tym razem raczej nie oczekuję na niespodziankę boż ostatnim razem na pierwszej edycji Pucharu Polski w bulderingu trafiłem do finału ale nie mogłem startować bo nie miałem badań:) Chociaż tym razem związane to jest bardziej z kontuzją. A jednak ciepli się trochę nadzieja że do półfinału się dostanę nawet w tak tragicznej formie jak teraz.

  Może nakręcą bardziej trikowe baldy niż siłowe, wtedy będzie szansa:) I tak powalczę tak jak będę w stanie... Oszczędzając oczywiście wystarczająco.

  avatar
  0
  29 sierpień 2014, 20:25
   

  Powoli wracam

  Category: Wszystkie wpisy

  Powoli zaczynam wracać do wspinania, mięsień jeszcze nie daje się wykorzystać na maksa ale już jest o wiele lepiej więc nawet poruszam się trochę w Jaworznie na Pucharze Polski w bulderingu, a potem może i w Zako.

  W ciągu ostatnich dwoch miesięcy poznałem życie bez swojego sportu. I nawet nie było tak źle. Zauważyłem że podróżowanie sprawia mi prawie taką samą satysfakcję co wspinanie się:) Chociaż lepiej jednak podróżować z jakimś celem wspinaczkowym.

  avatar
  0
  26 sierpień 2014, 14:08
   

  Cousin Trestec Basaltic LongLife 9.4 - Pierwsze wrażenia

  Category: Wszystkie wpisy

  Kilka dni testowania lin dynamicznych francuskiej firmy Cousin Trestec już za nami. Pierwsze wrażenia już są i właśnie chciałem nimi się z wami podzielić.

  Pozwolę sobie na kilka słów o samej firmie bo jest nową na polskim rynku sprzętu outdoor.

  avatar
  0
  02 lipiec 2014, 14:36
   

  BoulderRing II 2014 by Shalagins

  Category: Wszystkie wpisy

  Więcej zdjęć zobaczycie klikając "Oglądać zdjęcia..."

  avatar
  0
  23 czerwiec 2014, 07:30
   

  Na fali kontuzji

  Category: Wszystkie wpisy

  Zdjęcie jest z zawodów towarzyskich BoulderRing by Shalagins 2014 II. Odbywały się one w malowniczym miasteczku Kamieniec-Podolski na Ukrainie.

  Jak będzie więcej zdjęć, to napiszę rozszerzoną relację a teraz właśnie o tym zdjęciu i o tym baldzie...

  Skok na topowy chwyt był z tej dużej obłej niebieskiej struktury po lewej stronie kantu. No skocyłem. No utrzymałem... No i koniec. W trakcie dołożenia się do topu, strzelało mi w mięśniu pierściowym, urywało się tam wszystko co mogło się urwać.

  avatar
  0
  14 czerwiec 2014, 11:54
   

  Mistrzowstwa Ukrainy Lead and Speed 2014

  Category: Wszystkie wpisy

  Parę dni minęło jak skończyły się Mistrzowstwa Ukrainy w prowadzeniu i czasówkach.

  Ostatecznie upasowałem się na 9-m miejscu czyli byłem pierwszym z tych kto nie trafił do wieczornych widowiskowych finałów...

  I chociaż rozumiem że nie pokazałbym tam zbyt wiele bo i tak nie zdążyłem przygotować się porządnie do prowadzenia + kontuzjowany palec na panelu czuje się o wiele gorzej niż w skałach, jednak troche żałuję bo na tych Mistrzowstwach obecny jest klimat zawodów światowej klasy - światło, publiczność i naprawdę wspierający i motywujący doping.

  avatar
  0
  31 maj 2014, 10:56
   

  I znowu w drogę

  Category: Wszystkie wpisy

  Jeszcze myśli o Szwajcarii nie zostawili moją głowę i budząc się w mieszkaniu szukam wzrokiem Alpy a tu już pora na kolejną podróż.

  Tym razem jadę na Ukrainę wystartować w Mistrzowstwach Ukrainy w prowadzeniu. Zawody będą zorganizowane na całkiem dobrej ścianie w Dniepropetrowsku, myślę że nawet dało by radę zorganizować na niej edycję PŚ. Formy z liną nie mam totalnie ale zobaczymy, może pojdzie :) Trochę wytrzymałki zrobi się po drodze w Kijowie no i lecimy...

  avatar
  0
  16 maj 2014, 06:48
   

  Pierwsze 8B Fb!

  Category: Wszystkie wpisy

  Taaaaaaaak! Właśnie poszło moje pierwsze 8B! Deepthroat in Magic Wood! Puściło podczas drugiej sesji.Idealnie mój styl - długi, siłowy ruch, w dużym przewieszeniu z nie najgorszych chwytów!

  avatar
  0
  12 maj 2014, 12:12
   

  Miss Schweizz

  Category: Wszystkie wpisy

  Zaliczam pierwsze dni pobytu w moim ulubionym kraju - Szwajcarii. Nadal nie mogę do końca uwierzyć że tutaj jestem, wspinam się i każdego rana łapię wzrokiem zaśnieżone szczyty Alp...

  Z dojazdem miałem trochę fartu bo znalazłem na Blablacarze gościa który zawiózł mnie do samego Innsbrucka. Dalej mała przygoda ze spaniem na stacji technicznej i próbami wyjechać z Imstu aż w końcu łapię szczęśliwą falę i koło piętnastej już siedzę w Andeer, jem szwajcarski ser i czekam na Muppeta z Karolem.

  miss schweizz d

  avatar
  0
  02 maj 2014, 10:37
   

  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10211
  • Odsłon artykułów: 28950968
  
  ';