RSS

Blogi Portalu Górskiego

Zapraszamy do lektury blogów ludzi związanych ze wspinaniem, górami i podróżami.


Blog: Blog Romana Batsenko

Roman Batsenko jest wspinaczem młodego pokolenia i całkiem niedawno zaczął swoją przygodę w tym sporcie. Co ciekawe, jest ukraińcem i pochodzi z Kijowa. Przyjechał do Polski na studia, ale jak sam mówi "raczej żeby mieć możliwość podróżować i wspinać się po całej Europie". Od jakiegoś czasu jest miłośnikiem polskiej Jury i dużo się wspina w naszych skałach. Zawsze preferował małe formacje czyli ogródki bulderowe Ukrainy i Francji (Fontainebleau), ma na swoim koncie 8A i 8A+ a także pierwszy problem 8B.

Puchar Polski w bulderingu 2014 - Zakopane, II edycja

Blog Romana Batsenko
Category: Wszystkie wpisy

IMG_8001-19.jpg

Edycja Pucharu Polski w Jaworznie nie wypadła mi zadobrze i do tego nie ma z niej żadnych zdjęć, więc tak naprawdę nie ma co o niej opowiadać tylko powiem że zabrakło mi jednego bonusa do półfinału:) Ale to są zawody i właśnie tak to często bywa. Oprócz tego poprostu fajnie spędziliśmy czas, Jaworzno nie jest jakąś wielką rewelacją ale rynek cichy, czysty i spokojny także było przyjemnie. Finały były naprawdę widowiskowe chociaż może trochę przesadzone ale wszyscy i tak zostali zadowoleni, odbywało się to na luzie, w dość domowym klimacie.

4 dni ładowania, mięsień czuje się coraz lepiej i już można jechać na kolejną edycję do Zakopanego! Z Ukrainy przyjechała moja dziewczyna Daria i teraz byliśmy już razem tam i nawet razem w półfinale, mam nadzieję że następnym razem będziemy i w finale:)

zawody  Zakopane  wspinaczka  Puchar Polski  buldering

 

Puchar Polski w bulderingu 2014 - Jaworzno, I edycja

Blog Romana Batsenko
Category: Wszystkie wpisy

Tym razem raczej nie oczekuję na niespodziankę boż ostatnim razem na pierwszej edycji Pucharu Polski w bulderingu trafiłem do finału ale nie mogłem startować bo nie miałem badań:) Chociaż tym razem związane to jest bardziej z kontuzją. A jednak ciepli się trochę nadzieja że do półfinału się dostanę nawet w tak tragicznej formie jak teraz.

Może nakręcą bardziej trikowe baldy niż siłowe, wtedy będzie szansa:) I tak powalczę tak jak będę w stanie... Oszczędzając oczywiście wystarczająco.

zawody  wspinaczka  puchar  Polski  Jaworzno  buldering

 

Powoli wracam

Blog Romana Batsenko
Category: Wszystkie wpisy

Powoli zaczynam wracać do wspinania, mięsień jeszcze nie daje się wykorzystać na maksa ale już jest o wiele lepiej więc nawet poruszam się trochę w Jaworznie na Pucharze Polski w bulderingu, a potem może i w Zako.

W ciągu ostatnich dwoch miesięcy poznałem życie bez swojego sportu. I nawet nie było tak źle. Zauważyłem że podróżowanie sprawia mi prawie taką samą satysfakcję co wspinanie się:) Chociaż lepiej jednak podróżować z jakimś celem wspinaczkowym.

wspinaczka  powrót  kontuzja

 

Cousin Trestec Basaltic LongLife 9.4 - Pierwsze wrażenia

Blog Romana Batsenko
Category: Wszystkie wpisy

Kilka dni testowania lin dynamicznych francuskiej firmy Cousin Trestec już za nami. Pierwsze wrażenia już są i właśnie chciałem nimi się z wami podzielić.

Pozwolę sobie na kilka słów o samej firmie bo jest nową na polskim rynku sprzętu outdoor.

Trestec  test  LongLife  lina  dynamiczna  Cousin  Basaltic  60m

 

BoulderRing II 2014 by Shalagins

Blog Romana Batsenko
Category: Wszystkie wpisy

Więcej zdjęć zobaczycie klikając "Oglądać zdjęcia..."

zawody  wspinaczka  Ukraine  finał  climbing  buldering  BoulderRing

 
Strona 1 z 4