RSS

Blogi Portalu Górskiego

Zapraszamy do lektury blogów ludzi związanych ze wspinaniem, górami i podróżami.


Blog: Follow Snow Leopard

Witajcie na blogu projektu Follow Snow Leopard. Jak nazwa wskazuje jego celem jest zdobycie „Śnieżnej Pantery”. Jest to odznaczenie jakie otrzymuje się za zdobycie pięciu szczytów siedmiotysięcznych niegdyś należących do byłego już ZSRR. Są to Pik Lenina 7134m n.p.m, Pik Korżeniewskiej 7105m n.p.m, Pik Komunizma 7495m n.p.m, Khan Tengri 7010m n.p.m oraz Pik Pobiedy 7439m n.p.m. Szczyty te położone są w górach Pamiru oraz Tien-Szanu, znajdujących się w Azji Środkowej. Realizację projektu rozpocząłem w 2014 roku od wyprawy na Pik Lenina. I to właśnie na jego szczycie tak naprawdę zrodziło się we mnie marzenie zdobycia wszystkich szczytów „Śnieżnej Pantery”. Od tego czasu wszystkie moje plany podporządkowane są właśnie temu celowi. Na tym blogu dowiecie się jak przygotowuję się do poszczególnych wypraw na każdy z wierzchołków i jak mi idzie ich zdobywanie.

Relacja z wejścia na Khan Tengri 2017

Follow Snow Leopard
Category: Wszystkie wpisy

Udało się ! Khan Tengri zdobyty !
Wybaczcie że dopiero teraz się odzywam ale okres przed i po wyprawie miałem naprawdę gorący. Zresztą to już chyba norma w przypadku kiedy wyjeżdżam na około miesiąc zawsze mnóstwo spraw się zbiera i po powrocie wypełnia mój harmonogram po brzegi.
Przejdźmy jednak do tego co najważniejsze. Na mój czwarty szczyt ze „Śnieżnej Pantery” udało mi się wdrapać 31 lipca. Bardzo cieszę się z tego wejścia bo ta góra szczególnie mi się podobała jeśli chodzi o  siedmiotysięczniki byłego ZSRR. Po raz pierwszy udało mi się pisać relację na bieżąco podczas trwania wyprawy. Zapraszam więc do lektury relacji dzień po dniu z ekspedycji !!

Tien-Szan  Śnieżna Pantera  Kirgistan  Khan Tengri  Kazachstan  Chan Tengri  Azja Środkowa

 

Bieg na Rysy i nieoczekiwana zmiana planów....

Follow Snow Leopard
Category: Wszystkie wpisy

Plan treningowy miałem rozpisany na czerwiec dość ambitne, w końcu to ostatni miesiąc treningów  wieńczący moje przygotowania do wyprawy. Miało być ciężko i ciekawie. Niestety musiałem zweryfikować swoje plany. Ale zacznijmy od początku
Na pierwszy czerwcowy weekend zaplanowałem bieg Skawina – Rysy Ultra Trail. Projekt ten już od dawna chodził mi po głowie. Zakładał przebiegnięcie ok. 150 km z mojej rodzinnej miejscowości Skawiny, położonej w pobliżu Krakowa. Celem miały być Rysy, a więc najwyższy szczyt Polski.

Skawina- Rysy Ultra Trail  Przygotowania do wyprawy  Khan Tengri  Bieganie po górach  Beskidy

 

Przyjemny i pracowity Maj

Follow Snow Leopard
Category: Wszystkie wpisy

W ramach przygotowań do wyprawy na 5 miesiąc tego roku zaplanowałem start w Ultra Beskidzkim Toporze 73km. Do tego w końcu chciałem wystartować w biegu na 10km  odbywającym się w mojej miejscowości. Nie przepadam za bieganiem po asfalcie ale biegu w Skawinie nie mogłem sobie odmówić :) Dwa zgoła odmienne starty, o zupełnie innym rodzaju wysiłku.

Tien-Szan  solo  przygotowania  Khan Tengri 2017  Biegi Górskie

 

Coraz bliżęj...

Follow Snow Leopard
Category: Wszystkie wpisy

Do wyprawy pozostały już nieco ponad 2 miesiące. W związku  z tym dzieje się coraz więcej w moich przygotowaniach. Jeśli chodzi o sprawy logistyczne to udało się na przestrzeni ostatnich dni poczynić pewne kroki.

Solo Expedition  przygotowania  Pamir  Khan Tengri  Cracovia Maraton

 

Granaty, Zawratowa Turnia i Kościelec w jeden dzień.

Follow Snow Leopard
Category: Wszystkie wpisy

Pod koniec stycznia w ramach treningu wybrałem się w Tatry. Czas pozwalał mi tylko na jednodniową akcję, postanowiłem jednak ten dzień wykorzystać jak najambitniej. Spakowałem więc do plecaka mnóstwo rzeczy. Większość z nich była zbędna na tego typu wycieczce, lecz miała mi posłużyć jako dodatkowe obciążenie. Z racji że działać miałem samotnie, a celem treningu była mocny fizyczny wycisk, ruszyłem w znane mi już z zimowych wycieczek miejsca.

zima w tatrach  Tatry  soloexpedition  przygotowania  Kościelec  Khan Tengri  Granaty  Dolina Gąsienicowa

 
Strona 1 z 3