RSS

Blogi Portalu Górskiego

Zapraszamy do lektury blogów ludzi związanych ze wspinaniem, górami i podróżami.


Blog: Pionowe Myśli

Pionowe Myśli są odzwierciedleniem moich pasji, fascynacji i zainteresowań. Są zarazem swoistym archiwum relacji i fotografii z miejsc w które dotarłem, z odbytych podróży, wycieczek i wspinaczek. To kompilacja praktycznych informacji, faktów ale również emocji, subiektywnych wrażeń i autorefleksji.

Do siego! Czyli historia Nízko-rajskiej sielanki ;)

Pionowe Myśli
Category: Wszystkie wpisy

31995917441 f3d1f13312_b

Decyzja o spędzeniu tegorocznego "okołoSylwestra" w górach zapadła jednomyślnie. Nasze założenia wejściowe nieskomplikowane: żadnych fajerwerków, suto zakrapianej imprezy, hord turystów & balangowiczów, zatłoczonych schronisk i tym podobnych. Do tego fajnie by się złożyło gdyby przytulnie i klimatycznie było ;) Mogłoby się wydawać, że temat w realizacji niełatwy. Nic bardziej mylnego, kierunek nasuwa się sam! Nuctea z nieskrywanym entuzjazmem przystaje na moją propozycję i w ten oto sposób kierunek Nízke Tatry klepnięty - jedziemy! :D

VYŠNÁ BOCA  PRIEHYBA  KEČKA  ČERTOVICA  BEŇUŠKA

 

Viva Italia! Part 1 – Triolet Cirque

Pionowe Myśli
Category: Wszystkie wpisy

vi
Dwa lata temu spędziliśmy trzy, wspaniałe tygodnie poznając bliżej, położony na południu Francji, region Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże (jeśli ktoś nie miał do tej pory okazji, to bezwzględnie odsyłam do lektury —> AlpesProvenceCôte d’Azur). Tegoroczne wakacje, niejako nawiązując do francuskich wojaży, postanowiliśmy spędzić na północy Włoch, wspinając się w górach i skałach, zwiedzając miasta, miasteczka i wioski oraz schładzając się w morzu – tak, były i takie momenty ;) Opowieść o tym, gdzie nas oczy poniosły i co z tego wynikło najwyższy czas rozpocząć :) Na początek zabierzemy Was w góry, do doliny Val Ferret, leżącej w regionie Doliny Aosty, na południe od najwyższego szczytu Europy.

VENTO POLARE  VAL FERRET  TRIOLET CIRQUE  REFUGE DALMAZZI  MONTS ROUGES DE TRIOLET  MONT BLANC MASSIF  CRIS-TAL  CAMPING TRONCHEY  CAMPING HERRENWIES  BERNINI VARIANT

 

„Mój przyjaciel granit”, czyli śladami Kleryka

Pionowe Myśli
Category: Wszystkie wpisy

28263136444 e3caaefb2c_b
Można by rzec... nie, wręcz obowiązkiem zacząć od tego jest - w KOŃCU nadeszła ta chwila! Jakże się stęskniłem! Zresztą, jestem tego niemalże pewny, że Nuctea nie mniej ;) Tym razem, w końcu wszystko zagrało, no może poza prognozami, które cały czas trzymały nas w lekkiej niepewności. Jednakże pragnienie i tęsknota za jedynym w swoim rodzaju, tatrzańskim wiatrem na twarzy, za dotykiem ciepłego granitu, wzięła górę nad wszelkim pogodowym niepokojem.

STRZELECKIE POLA  ostry szczyt  mały lodowy szczyt  DROGA MOTYKI  Dolina Staroleśna

 

Lądeckie eksploracje

Pionowe Myśli
Category: Wszystkie wpisy

IMG 7087_LR

Strzeliste szczyty, postrzępione granie, wymarzone, od dawna planowane drogi tatrzańskie… Z różnych względów jednak, zamiast w Tatrach, lądujemy w Lądku Zdroju, który tego weekendu gości najlepszych ultrasów – „że im się tak chce?!” – przy okazji Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich. Dla nas to okazja by, spotkać się z dawno nie widzianymi przyjaciółmi oraz zakosztować wspinaczki w tutejszych Skałach Lądeckich.

TROJAN  TROJAK  STOŁOWE SKAŁY  SKAŁY LĄDECKIE  SKALNY MUR  LĄDEK-ZDRÓJ  IGLICA

 

Czochranie Bobra ;D

Pionowe Myśli
Category: Wszystkie wpisy

28291234455 108b13bc90_o

Dwa tygodnie po ostatniej wizycie w Sokolikach, ponownie gościmy na Dolnym Śląsku. Tym razem za cel obieramy mało znany, rzadko odwiedzany rejon, zarazem dziewiczy dla nas - Bobrowe Skały.

UKRYTY MUR  PODKOWA  PIECHOWICE  OKRĘT  MAŁA ŚCIANA  KRUCZE SKAŁY  KARPACZ  BOBROWE SKAŁY

 
Strona 1 z 3