Blogi Portalu Górskiego

Zapraszamy do lektury blogów ludzi związanych z wspinaniem, górami i podróżami.
  
  • avatar
   Krzysztof Witos

   Pionowe Myśli są odzwierciedleniem moich pasji, fascynacji i zainteresowań. Są zarazem swoistym archiwum relacji i fotografii z miejsc w które dotarłem, z odbytych podróży, wycieczek i wspinaczek. To kompilacja praktycznych informacji, faktów ale również emocji, subiektywnych wrażeń i autorefleksji.

  Do siego! Czyli historia Nízko-rajskiej sielanki ;)

  Category: Wszystkie wpisy

  31995917441 f3d1f13312_b

  Decyzja o spędzeniu tegorocznego "okołoSylwestra" w górach zapadła jednomyślnie. Nasze założenia wejściowe nieskomplikowane: żadnych fajerwerków, suto zakrapianej imprezy, hord turystów & balangowiczów, zatłoczonych schronisk i tym podobnych. Do tego fajnie by się złożyło gdyby przytulnie i klimatycznie było ;) Mogłoby się wydawać, że temat w realizacji niełatwy. Nic bardziej mylnego, kierunek nasuwa się sam! Nuctea z nieskrywanym entuzjazmem przystaje na moją propozycję i w ten oto sposób kierunek Nízke Tatry klepnięty - jedziemy! :D

  avatar
  0
  25 styczeń 2017, 13:48
   

  Viva Italia! Part 1 – Triolet Cirque

  Category: Wszystkie wpisy

  vi
  Dwa lata temu spędziliśmy trzy, wspaniałe tygodnie poznając bliżej, położony na południu Francji, region Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże (jeśli ktoś nie miał do tej pory okazji, to bezwzględnie odsyłam do lektury —> AlpesProvenceCôte d’Azur). Tegoroczne wakacje, niejako nawiązując do francuskich wojaży, postanowiliśmy spędzić na północy Włoch, wspinając się w górach i skałach, zwiedzając miasta, miasteczka i wioski oraz schładzając się w morzu – tak, były i takie momenty ;) Opowieść o tym, gdzie nas oczy poniosły i co z tego wynikło najwyższy czas rozpocząć :) Na początek zabierzemy Was w góry, do doliny Val Ferret, leżącej w regionie Doliny Aosty, na południe od najwyższego szczytu Europy.

  avatar
  0
  05 grudzień 2016, 07:11
   

  „Mój przyjaciel granit”, czyli śladami Kleryka

  Category: Wszystkie wpisy

  28263136444 e3caaefb2c_b
  Można by rzec... nie, wręcz obowiązkiem zacząć od tego jest - w KOŃCU nadeszła ta chwila! Jakże się stęskniłem! Zresztą, jestem tego niemalże pewny, że Nuctea nie mniej ;) Tym razem, w końcu wszystko zagrało, no może poza prognozami, które cały czas trzymały nas w lekkiej niepewności. Jednakże pragnienie i tęsknota za jedynym w swoim rodzaju, tatrzańskim wiatrem na twarzy, za dotykiem ciepłego granitu, wzięła górę nad wszelkim pogodowym niepokojem.

  avatar
  0
  31 lipiec 2016, 08:18
   

  Lądeckie eksploracje

  Category: Wszystkie wpisy

  IMG 7087_LR

  Strzeliste szczyty, postrzępione granie, wymarzone, od dawna planowane drogi tatrzańskie… Z różnych względów jednak, zamiast w Tatrach, lądujemy w Lądku Zdroju, który tego weekendu gości najlepszych ultrasów – „że im się tak chce?!” – przy okazji Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich. Dla nas to okazja by, spotkać się z dawno nie widzianymi przyjaciółmi oraz zakosztować wspinaczki w tutejszych Skałach Lądeckich.

  avatar
  0
  25 lipiec 2016, 07:48
   

  Czochranie Bobra ;D

  Category: Wszystkie wpisy

  28291234455 108b13bc90_o

  Dwa tygodnie po ostatniej wizycie w Sokolikach, ponownie gościmy na Dolnym Śląsku. Tym razem za cel obieramy mało znany, rzadko odwiedzany rejon, zarazem dziewiczy dla nas - Bobrowe Skały.

  avatar
  0
  04 lipiec 2016, 15:01
   

  Kurde bele czyli Spółka w Sokolikach ;)

  Category: Wszystkie wpisy

  20160618 111450_LR

  Ostatni raz w Sokolikach byłem w listopadzie – jedyny raz zeszłego roku. Wcześniej – również w listopadzie, rok wcześniej. A przecież całkiem niedawno spędzałem w mym ulubionym rejonie więcej czasu niż na Jurze. Stęskniłem się… Naprawdę, stęskniłem się.

  avatar
  0
  20 czerwiec 2016, 07:16
   

  Leniwa niedziela ;)

  Category: Wszystkie wpisy

  IMG 6797_LR_c

  Piątkowe, wiosenne, beztroskie popołudnie… Zastanawiając się nad, zbliżającą się, niedzielą doznaję olśnienia. Koncepcja, właśnie takiego sposobu jej spędzenia, pojawia się w mojej głowie równie nieoczekiwanie, co błyskawicznie zostaje zaaprobowana. Ergo – leniwa niedziela ;)

  avatar
  0
  13 czerwiec 2016, 07:42
   

  Tatrzań-SKI debiutant

  Category: Wszystkie wpisy

  IMG 6287_LR

  Myśli każdego ski-tour mianiaka, a o moim przypadku można chyba już śmiało powiedzieć: „zainfekowany”, w pewnym momencie zaczynają krążyć wokół jedynego, słusznego pasma górskiego. Nie odmawiając nic urokom beskidzkiego tourowania, każdy miłośnik dwóch desek i Tatr musi w nie trafić. Ot, przeznaczenie, pytanie brzmi jedynie – kiedy..?

  avatar
  0
  29 marzec 2016, 18:37
   

  W poszukiwaniu Świętego Graala, czyli noworoczny warun na wschodniej Kościelca

  Category: Wszystkie wpisy

  IMG 6078_LR

  Ostatnie dni roku 2015 przypominały czyste szaleństwo, dynamiczne zmiany planów, smsy, telefony… W końcu spontaniczna decyzja – jedziemy! Efektem tego „szalonego kalejdoskopu”, w sylwestrowy wieczór lądujemy na Hali Gąsienicowej, w Betlejemce, gdzie mamy zamiar spędzić przełom roku 2015/2016. Ukierunkowani zdecydowanie na „aktywnie i ambitnie” bez względu na wszelkie okoliczności.

  avatar
  0
  14 styczeń 2016, 21:12
   

  Powrót na Tępą

  Category: Wszystkie wpisy

  IMG 6029_LR
  Kiedy po raz ostatni byłem w górach zimą..? Kiedy byłem ostatnio zimą w Tatrach..? Odpowiedź na te pytania jest jednoznaczna i niezbyt optymistyczna… zdecydowanie zbyt dawno temu. Dodając do tego pytanie kluczowe – kiedy zrobiłem zimą w Tatrach coś konkretnego..? No właśnie… a przecież kiedyś bardzo mi na tym zależało.. Więc co się stało..? Przecież chcieć to móc… chyba nadeszła pora nieco odmienić tę tendencję.

  avatar
  0
  31 grudzień 2015, 09:51
   

  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10224
  • Odsłon artykułów: 29005241
  
  ';