RSS

Blogi Portalu Górskiego

Zapraszamy do lektury blogów ludzi związanych ze wspinaniem, górami i podróżami.


Blog: Pod górę...

Od kilku lat próbuję połączyć w życiu dwie pasje: do  muzyki, i do gór... Za każdym razem, kiedy wspinam się w Tatrach czy też w Sokolikach, kiedy wędruję po śniegu w Alpach czy Kaukazie, nie mogę się nadziwić skąd tyle tego piękna na Ziemi. Zapisuję to, żeby nie zgubić tych emocji i wartości,a czasem po to aby sobie samemu wskazać drogę... nie tylko w górach.

Tam i z powrotem

Pod górę...
Category: Wszystkie wpisy

   To doprawdy niewiarygodne jest, ile czasu człowiek poświęca pracy i podróżom z nią związanych. W pociągach, autobusach, samochodach i czasem w samolotach. Buntuję się ostatnio bardzo często i przeciw wszystkiemu, zatem jadąc pociągiem, w siódmej godzinie podróży, trafił mnie szlag. Wyciągnąłem, psującego się coraz bardziej laptopa, i postanowiłem nadrobić zaległości w pisaniu.
   To nie był wspinaczkowy sezon, choć połowę wolnego czasu spędziłem w górach. Czasem w deszczu a czasem po prostu siedząc przy ognisku i bajdurząc z kolegami. Po raz drugi udało mi się zaciągnąć obie córki w Sokoliki, gdzie przeżyły swoje pierwsze burze pod namiotem. Pomiędzy jednym koncertem a drugim, wspinałem się na „Zapomnianej” i „Krzyżnej Strażnicy”. To mniej popularne skały w Sokolikach, a szkoda bo można znaleźć na nich bardzo ciekawe drogi.

corka

Starsza córka na "balkoniku" na Krzywej - Sokoliki

portal górski  pod gore  daniel grupa

01-11-2017
 

Uroki i przekleństwa Frankenjury

Pod górę...
Category: Wszystkie wpisy

   Na pierwszej miejscówce noclegowej, niedaleko miasteczka Plech, zameldowaliśmy się około dwudziestej pierwszej. Na drogę wyskoczył Adaś, który niczym gospodarz rejonu, zaprosił nas pod wiatę.

wspinanie  portal górski  frankenjura  daniel grupa

04-08-2017
 

Kto się boi...?

Pod górę...
Category: Wszystkie wpisy

   Lewą ręką, a właściwie jednym palcem, przytrzymuję malutki kryształek, prawą opieram na lekko połogim fragmencie skały i próbuję wstać. Czwarty raz już chyba. Co robię źle? Zaczynam jeszcze raz.

Untagged 

29-06-2017
 

Piachem w oczy

Pod górę...
Category: Wszystkie wpisy

   Z dużym opóźnieniem rozpoczynam ten sezon wspinaczkowy. Jakoś tak się ułożyło, że kiedy miałem wolne to lało nieprzerwanie, a jak słoneczko wychodziło to zamiast w skały jechałem na koncerty. Rzecz jasna odwiedziłem ścianki wspinaczkowe prawie we wszystkich miastach, podczas tych podróży, ale kto się wspina ten wie, na czym polega różnica między wspinaniem na panelu a wspinaniem w skałach.

wspinanie w piachach  wieżyca  portal górski  pisanie na scianie  piach  marcin gromnicki  daniel grupa  blog

26-05-2017
 

W deszczu na Taborze

Pod górę...
Category: Wszystkie wpisy

   Przez ostanie kilka tygodni, dwa razy się pakowałem i dwa razy  rozpakowywałem plecak. Za pierwszym razem choroba kolegi nie pozwoliła nam ponownie wyjechać w Tatry, a za drugim poprawki w nagraniach. Minęło o kilka tygodni za długo i nagle zupełnie niespodziewanie dostałem w prezencie kilka dni wolnego.

Untagged 

04-04-2017
 
Strona 1 z 5