RSS

Blogi Portalu Górskiego

Zapraszamy do lektury blogów ludzi związanych ze wspinaniem, górami i podróżami.


Blog: W drodze po Koronę Ziemi

„Lepiej późno niż wcale” -  tak można powiedzieć w moim przypadku. W 2013 roku wyruszyłem w Alpy i stało się. Teraz marzę o Koronie Ziemi. W drodze nie oznacza jeszcze na, ale trzeba wyznaczać sobie ambitne cele. A po drodze chcę się realizować, zdobywać doświadczenie, spełniać marzenia i Wam o tym opowiedzieć na blogu.

KILIMANDŻARO 2016

W drodze po Koronę Ziemi
Category: Wszystkie wpisy

      Kilimandżaro to najwyższa góra Czarnego Lądu i  chyba najwyższa wolnostojąca góra na świecie. Ale z cała pewnością nie najtrudniejsza, pomimo, że jej wysokość wynosi 5895 m n.p.m. Kiedyś była pokryta śnieżno-lodową pokrywą, która niestety znika w oczach. Szacuje się,  że w najbliższych latach zniknie całkowicie. Zdobycie Kilimandżaro nie wymaga specjalnych umiejętności, najprostsza droga- Marangu Route nie przedstawia żadnych trudności technicznych dla średnio zawansowanego turysty górskiego. W tej sytuacji, kluczem do zdobycia góry staje się właściwa aklimatyzacja.


Kilimandżaro to moja trzecia góra w drodze po Koronę Ziemi. Z powodów ekonomicznych zdecydowałem się na trekking 5 dniowy wspomnianą wyżej drogą Marangu Route (zwaną również Coca-Cola Route z racji jej popularności). 

P1010036

wspinanie  Uhuru Pick  Tragarz  tracking  Tanzania  Safari  Mawenzi  Mariusz Jaworski  korona ziemi  Klub Szlonego Podróżnika  Kilinanjaro  Kilimandżaro  góry  Afryka  Africa  5895

 

Elbrus - Na szczycie.

W drodze po Koronę Ziemi
Category: Wszystkie wpisy

Nawiązując troszkę do mojego poprzedniego postu, chciałbym Was na jedną minutę przenieść na zachodni wierzchołek góry Elbrus (5642m). Udało mi się przez chwilę mieć go tylko dla siebie J. Zapraszam na krótki film.

 

{youtube}MtZcPZ9q_pw{/youtube}

Untagged 

 

Elbrus - śnieżny olbrzym

W drodze po Koronę Ziemi
Category: Wszystkie wpisy

Która góra w Europie jest najwyższa? Z pewnością wiadomo….., że nie wiadomo J Dla jednych jest to Mont Blanc, a dla innych Elbrus. Ech! Cóż więc w tej sytuacji począć? Skoro mam już zdobyty Mont Blanc i żeby nie było wątpliwości postanowiłem wejść także na Elbrus. Ale jak to się zaczęło? Pewnego dnia na jednym z portali o tematyce górskiej pojawił się wpis dziewczyny z Warszawy, o tym, że chce się wybrać właśnie na Elbrus i szuka „ekipy” . Zainteresowanie wpisem wyraził kolega z Chojnowa, którego już wcześniej miałem okazję poznać. No wiec i ja się na poważnie tym zalążkiem projektu zainteresowałem. Po jakimś czasie dziewczyna z Warszawy zrezygnowała i zostaliśmy na polu bitwy w dwójkę. Jak się później okazało stworzyliśmy fajny i przede wszystkim skuteczny zespół.

Władca Wichrów  wspinanie  Wieczna Góra  rosja część azjatycka  polak  podróże  Kaukaz  góry artykuły  góry  góry  góra  Elbrus  azja