RSS

Blogi Portalu Górskiego

Zapraszamy do lektury blogów ludzi związanych ze wspinaniem, górami i podróżami.


Blog: Wyprawa na małe K2

Pochodzę z Jury Krakowsko-Częstochowskiej – skałki, góry, trekkingi, wspinaczka… wszystko to pojawiło się w moim życiu bardzo naturalnie. Były Tatry, były Alpy, były góry Norwegii… a górski głód wciąż niezaspokojony, stąd moje najbliższe plany wyjazdu na Chan Tengri, Pik Pobiedy, a docelowo w Himalaje. I o tym właśnie rzecz będzie…

Weekend w Tatrach

Wyprawa na małe K2
Category: Wszystkie wpisy

W miniony weekend wybrałem się w Tatry. Już dawno chciałem przejść niektóre z tatrzańskich dróg, ale zawsze brakowało czasu. Wreszcie nadarzyła się okazja, pogoda dopisała i wyborne towarzystwo Janusza Gołąba zmotywowało.

Zmarła Turnia  Tatry  Mięguszowiecki Szczyt  Janusz Gołąb

 

Zmiana planów

Wyprawa na małe K2
Category: Wszystkie wpisy

Musiałem zweryfikować swoje wyjazdowe plany. Ponieważ zakładam, że Chan Tengri w przyszłym roku będzie tam, gdzie do tej pory, to data wyjazdu przesuwa się o 11 miesięcy. W lipcu przyszłego roku zamierzam pojechać na dłuższy okres, niż pierwotnie zakładałem, a do Chan Tengri chcę dołożyć Pik Pobiedy. I tak to będzie… Myślę, że to dobry początek w drodze po Śnieżną Panterę. A póki co Tatry, wszędzie Tatry, Tatry domem, Tatry pracą, Tatry relaksem… ;)

wyprawa  Pik Pobiedy  Chan Tengri

 

Film

Wyprawa na małe K2
Category: Wszystkie wpisy

Nie zapomnieliście o mnie jeszcze? W sierpniu tego roku planuje samotną wyprawę na Chan Tengri. Pod górkę mam nie tylko w drodze na wierzchołek, ale i z finansami. Coraz bardziej dociera do mnie, że jednym z najtrudniejszych elementów wyprawy jest zorganizowanie budżetu. A ten jak na złość nie chce się dopiąć. Dlatego kto tylko może i chce zasilić konto wyprawy i jednocześnie stać się jej częścią, może to zrobić za pomocą zrzutki. Za każdy grosz będę ogromnie wdzięczny!

Przy okazji zapraszam Was serdecznie do obejrzenia krótkiego filmu przygotowanego przez Przemka Korczyńskiego (pkga.pl), który wspiera moją wyprawę.

‪#‎ChanTengri‬ ‪#‎ArturPodgórski‬ ‪#‎pkgapl‬ ‪#‎PortalGórski‬ ‪#‎OnTheSummit

film

 

A tym czasem... w Dolinie Kościeliskiej...

Wyprawa na małe K2
Category: Wszystkie wpisy

Tak to było... :)
dolina koscieliska

Dolina Kościeliska

 

Zrzutka

Wyprawa na małe K2
Category: Wszystkie wpisy

Marzenia zamieniają się w plany, a plany w działania. Gromadzę brakujący sprzęt, odkładam każdy możliwy grosz. Niestety, jak to zwykle bywa przy tego typu przedsięwzięciach, kwestia finansowa jest dość trudna do spięcia, dlatego szukam sponsorów.

Zdecydowałem się na akcję crowdfundingową na portalu zrzutka.pl. Mam ogromną nadzieję, że znajdą się chętni by partycypować w moim marzeniu o Małym K2, będę wdzięczny za każdą złotówkę!:)

https://zrzutka.pl/y83hyh

chan-tengri-logo

zrzutka

 
Strona 1 z 2