Blogi Portalu Górskiego

Zapraszamy do lektury blogów ludzi związanych z wspinaniem, górami i podróżami.
  
  • avatar
   Artur Podgórski

   Pochodzę z Jury Krakowsko-Częstochowskiej – skałki, góry, trekkingi, wspinaczka… wszystko to pojawiło się w moim życiu bardzo naturalnie. Były Tatry, były Alpy, były góry Norwegii… a górski głód wciąż niezaspokojony, stąd moje najbliższe plany wyjazdu na Chan Tengri, Pik Pobiedy, a docelowo w Himalaje. I o tym właśnie rzecz będzie…

  Weekend w Tatrach

  Category: Wszystkie wpisy

  W miniony weekend wybrałem się w Tatry. Już dawno chciałem przejść niektóre z tatrzańskich dróg, ale zawsze brakowało czasu. Wreszcie nadarzyła się okazja, pogoda dopisała i wyborne towarzystwo Janusza Gołąba zmotywowało.

  avatar
  0
  25 lipiec 2016, 19:02
   

  Zmiana planów

  Category: Wszystkie wpisy

  Musiałem zweryfikować swoje wyjazdowe plany. Ponieważ zakładam, że Chan Tengri w przyszłym roku będzie tam, gdzie do tej pory, to data wyjazdu przesuwa się o 11 miesięcy. W lipcu przyszłego roku zamierzam pojechać na dłuższy okres, niż pierwotnie zakładałem, a do Chan Tengri chcę dołożyć Pik Pobiedy. I tak to będzie… Myślę, że to dobry początek w drodze po Śnieżną Panterę. A póki co Tatry, wszędzie Tatry, Tatry domem, Tatry pracą, Tatry relaksem… ;)

  avatar
  0
  03 lipiec 2016, 21:53
   

  Film

  Category: Wszystkie wpisy

  Nie zapomnieliście o mnie jeszcze? W sierpniu tego roku planuje samotną wyprawę na Chan Tengri. Pod górkę mam nie tylko w drodze na wierzchołek, ale i z finansami. Coraz bardziej dociera do mnie, że jednym z najtrudniejszych elementów wyprawy jest zorganizowanie budżetu. A ten jak na złość nie chce się dopiąć. Dlatego kto tylko może i chce zasilić konto wyprawy i jednocześnie stać się jej częścią, może to zrobić za pomocą zrzutki. Za każdy grosz będę ogromnie wdzięczny!

  Przy okazji zapraszam Was serdecznie do obejrzenia krótkiego filmu przygotowanego przez Przemka Korczyńskiego (pkga.pl), który wspiera moją wyprawę.

  ‪#‎ChanTengri‬ ‪#‎ArturPodgórski‬ ‪#‎pkgapl‬ ‪#‎PortalGórski‬ ‪#‎OnTheSummit

  avatar
  0
  20 czerwiec 2016, 22:38
   

  A tym czasem... w Dolinie Kościeliskiej...

  Category: Wszystkie wpisy

  Tak to było... :)
  dolina koscieliska

  avatar
  0
  09 czerwiec 2016, 09:35
   

  Zrzutka

  Category: Wszystkie wpisy

  Marzenia zamieniają się w plany, a plany w działania. Gromadzę brakujący sprzęt, odkładam każdy możliwy grosz. Niestety, jak to zwykle bywa przy tego typu przedsięwzięciach, kwestia finansowa jest dość trudna do spięcia, dlatego szukam sponsorów.

  Zdecydowałem się na akcję crowdfundingową na portalu zrzutka.pl. Mam ogromną nadzieję, że znajdą się chętni by partycypować w moim marzeniu o Małym K2, będę wdzięczny za każdą złotówkę!:)

  https://zrzutka.pl/y83hyh

  chan-tengri-logo

  avatar
  0
  01 czerwiec 2016, 10:39
   

  Kwietniowy Kościelec

  Category: Wszystkie wpisy

  Niby nie samymi górami człowiek żyje, ale dziwnym trafem wszystko sprowadza się do gór. Ostatnie zmiany w życiu – miejsce zamieszkania, praca, plany wyprawowe. Góry, góry, góry! Wszędzie góry. Poza tym, że dobrze mi w nich, to zwyczajnie, po ludzku, muszę też dbać o formę i pilnować regularności górskich treningów. Bo i ciało i umysł muszą być przyzwyczajone do wysiłku. A tak poza tym to po prostu przyjemność.

  avatar
  0
  27 maj 2016, 20:19
   

  Chan Tengri 2016 Solo Expedition

  Category: Wszystkie wpisy

  Nazywam się Artur Podgórski, mam 36 lat i pochodzę z Żarek. Wychowałem się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, gdzie w skałkach od dziecka spędzałem niemal każdy weekend. Można powiedzieć, że skałki i góry to miłość od zawsze i wygląda na to, że na zawsze. Góry nadały sens mojemu życiu, ukształtowały mnie. Przebywanie w nich sprawia, że chce mi się żyć, a trudy codzienne stają się łatwiejsze do pokonania. To po prostu ogromna przyjemność.

  Artur01
  Pierwszy raz w Tatry pojechałem w 1999 r. Musiało minąć pięć dni niepogody, żeby moim oczom ukazały się majestatyczne szczyty, które rozkochały mnie w sobie bez pamięci. Dziś mogę powiedzieć, że przeszedłem je wzdłuż i wszerz. Długie górskie trekkingi, zarówno te letnie jak i zimowe, z czasem przerodziły się we wspinaczkę, która stała się moją pasją. 4 lata życia spędziłem w Norwegii, po której dużo podróżowałem i poznawałem tamtejsze góry.
  W 2012 r. po raz pierwszy pojechałem w Alpy. Grossglockner zdobyłem czterokrotnie (były to wejścia: letnie, jesienne, zimowe i wiosenne). Potem był Grossvelinger, dwukrotnie Mount Blanc i Matterhorn. Poza górami i podróżami interesuję się sportem - szczególnie lekkoatletyką. W kręgu moich zainteresowań pozostaje również teatr i literatura.

  Chan Tengri to marzenie, kolejny etap górskiego rozwoju. Naturalna kolejność po wspinaczce w Alpach. Po wyprawie na Chan Tengri, w kolejnym roku, planuję stanąć na wierzchołku Piku Pobiedy,  a szczyty te są drogą do zdobycia Śnieżnej Pantery i etapem pośrednim podróży w Himalaje.
  W góry zazwyczaj chodzę samotnie do czego jestem przygotowany zarówno psychicznie jak i fizycznie, a ten rodzaj wypraw jest dla mnie najbardziej satysfakcjonujący. Bezpieczeństwo i zdrowy rozsądek są podstawą wszystkich moich górskich aktywności. Jednak pokonywanie słabości i mierzenie się ze swoimi możliwościami napędzają moje działania. Dlatego Chan Tengri to projekt solowy.

  avatar
  0
  16 maj 2016, 11:58
   

  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10211
  • Odsłon artykułów: 28951299
  
  ';