Witajcie na blogu  ekipy „ Follow Snow Leopard”

6to
 Może na początek kilka informacji na temat projektu oraz osób biorących w nim udział.


         Jesteśmy grupą przyjaciół, których łączy pasja do gór. W nich się poznaliśmy i to one są głównym miejscem naszych spotkań od kilku lat. Z czasem nasza pasja przerodziła się z rekreacyjnych wycieczek w Tatry w coś większego. Zaczęliśmy jeździć w góry wyższe, kilka razy byliśmy w Alpach gdzie udało nam się zdobyć wiele różnych szczytów, w tym Mont Blanc dwoma różnymi drogami, Duforspitze, Signalkuppe, Grossglockner.
         W roku 2014 udało nam się zorganizować wyjazd do Kirgistanu gdzie celem był 7- tysięczny Pik Lenina. Wyprawa zakończyła się sukcesem , gdyż udało nam się zdobyć szczyt oraz przeżyć wspaniałą przygodę poznając uroki Azji Środkowej. Już podczas powrotu  z tamtej wyprawy zdecydowaliśmy że jeszcze wrócimy w Góry Pamiru.
          Na rok 2016 zaplanowaliśmy ekspedycje której celem jest zdobycie dwóch szczytów siedmiotysięcznych - Pik Korżeniewskiej (7105 m.n.p.m.) oraz Pik Komunizma (7495 m.n.p.m.) położonych w górach Pamiru w północno wschodniej części Republiki Tadżykistanu, przeszło 300 km od stolicy kraju Duszanbe. Szczyty te są dwoma z pięciu najwyższych szczytów byłego ZSRR, których zdobycie upoważnia do otrzymania rosyjskiego wyróżnienia alpinistycznego „Śnieżnej Pantery”. Góry te leżą bardzo blisko siebie, co pozwala na zdobywanie ich z jednej wspólnej bazy. Wyprawa ta jest częścią większego projektu - „Follow Snow Leopard”, który zakłada zdobycie przez nas wszystkich 5 szczytów ze „Śnieżnej Pantery” w ciągu najbliższych kilku lat.
          Wyprawę planujemy na okres ok. 34 dni na przełomie Lipca i Sierpnia2016 roku. Zaczniemy od przelotu do Duszanbe, stolicy Tadżykistanu. Stąd samochodem zamierzamy się jak najszybciej dostać do miejscowości Jirgital. To z tego miejsca odlatuje helikopter który zabierze nas do bazy na polanie Moskwina.
Ekipa Follow Snow Leopard

W skład naszej ekipy wchodzą 4 osoby :
       
 Marta - Studentka Informatyki na Politechnice Wrocławskiej. Od 5 roku życia wyczynowo uprawiała jeździectwo. Jest również instruktorką jazdy konnej. Z górami związana jest zaledwie od 2,5 roku, a już wiele doświadczeń w nich zdobyła. Tatry ma schodzone większością szlaków zarówno polskich jak i słowackich. W jej dorobku nie brakuje także przejść zimowych. Ma ukończonych kilka kursów, w tym skałkowy i zimowej turystyki wysokogórskiej. Regularnie bywa również w Alpach. Na swoim koncie ma kilka czterotysięczników m. in. Mont Blanc drogą 3m, Signalkuppe, Parrotspitze, Ludwigshohe, Zumsteinspitze i Dom de Neige. Uczestniczyła także w wyprawie na Pik Lenina podczas której zdobyła swój pierwszy sześciotysięcznik Pik Razdelnaya.

Paweł -Student Wydziału Geologii na Uniwersytecie Warszawskim. Od 3 lat całkowicie pochłonięty górami, w których spędza każdą wolną chwilę. Swoje pierwsze kroki stawiał w Tatrach trenując i zbierając doświadczenia min. na kursie taternickim czy zimowych kursach turystyki wysokogórskiej. Napędzany pasją organizował wraz ze znajomymi wiele wyjazdów w rożne pasma Alp zdobywając min. najwyższą Górę Europy Mont Blanc. W ciągu jednej doby, samotnie  najwyższy szczyt Alp Julijskich Triglav, najwyższy wierzchołek w masywie Wysokich Taurów Grossglockner oraz wiele innych czterotysięczników takich jak Duforspitze , Piz Bernina, Nordend czy Piramida Vincenta

Piotrek -  Pasjonat gór przez duże „P”. Pochłonięty przez góry od 2006r. Przeszedł wszystkie szlaki w Tatrach Polskich, w tym dużą część wielokrotnie i zimą. Stały bywalec polskich i europejskich pasm górskich. Zdobył do tej pory 5 szczytów 3-tysięcznych (m.in. Hochwilde, Hochfeiler,). Ukończył kurs skałkowy , lawinowy, wspinał się zimą w Tatrach. Ponadto zapalony podróżnik. Odwiedził m.in. Tajlandię, Maroko, Maderę, Bali i znaczną część Europy. Wszędzie gdzie pojedzie szuka najwyższego wzniesienia. Był m.in. na najwyższych szczytach: Korsyki, Sardynii, Teneryfy, Singapuru i innych.

Radek - Miłośnik gór, szczególnie turystyki wysokogórskiej. Przemierza szlaki od najmłodszych lat.  Zdobył wiele szczytów w Tatrach polskich jak i słowackich, latem oraz zimą. Zdobywca dziesięciu czterotysięczników w tym dwa razy Mont Blanc, Signalkuppe, Gran Paradisso, Dom de Neige, Zumsteinspitze.  Częsty bywalec Beskidów pieszo  czy też na rowerze. Swoją przyszłość wiąże z górami. Najbliższe lata chce poświęcić na zdobycie tytułu Śnieżnej Pantery

Na tym blogu znajdziecie wszelkie informacje dotyczące naszych przygotowań do  wyprawy oraz jej przebiegu. :)

28-04-2016
2591