Jesień powoli wkrada się do naszej przyrody. Jedni szykują się do zimy, inni ogłaszają rozpoczęcie warunków do wspinania w skałkach. :)
 
IMGP0744
 
Prezentujemy dziś kolejne 3 drogi, z którymi zapoznały się nasze dzieci. Każda w innym rejonie Jury Południowej. Opisane tu drogi posiadają komplet asekuracji, a ich wycena to III. Jak wiecie „trójka” trójce nie równa, ale te są zbliżone do siebie. Wszystkie trzy mają podobną rzeźbę; duże stopnie i chwyty, w takich odległościach, że nawet najmłodsi wspinacze nie będą mieć problemu.

„Domek Biedronek” III
 
Droga na skale Jupiter w Dubiu. Jeśli ktoś stawia pierwsze kroki we wspinaczce, ta linia jest dla niego. Teren pod skałą nadaje się nawet dla najmłodszych dzieciaków – duża, płaska polana. Obecnie trwają tu prace nad budową zespołu rekreacyjno-sportowego. Miejsce idealne dla rodzin z dziećmi. Jak dla nas jedno z najszybszych dojść z parkingu pod skałę.
 
P6190047a
 
P6190053b
 
„Łapką Po Klamkach” III
 
Linia na Skale na Łopiankach w Wąwozie Półrzeczki. Droga jest przyjemna dla małych wspinaczy już od samego startu (uwaga trochę kruszyzny). Pod skałą jest płasko, a z parkingu można tu nawet dotrzeć z wózkiem (ok. 5 minut). Polecamy zwiedzić Jaskinie na Łopiankach, która znajduje się tuż obok oraz źródło. W dalszej część Wąwozu Półrzeczki mamy jeszcze kilka skał udostępnionych do wspinania. Jedyną rzeczą, która nam może przeszkadzać we wspinaniu, są nisko przelatujące samoloty startujące z pobliskich Balic. ;)
 
P9080052c
 
P9080040a
 
„Ja sosna” III +
 
Jedna z kilku propozycji dla dzieci na Trybunie A w Karniowicach. UWAGA! Pod samą drogę trzeba stromo podejść – warto przyasekurować zwłaszcza tych najmłodszych. Przy samej skale jest płasko. Turnia znajduje się w lesie – idealne miejsce na upały. Pod skałę prowadzi mocno zarośnięta ścieżka.
 
P7310061b
 
P7310041a

Rodzinnego jesiennego wspinania!
27-09-2018
5684