Wiosna wkradła się już na Jurę, słońce zaczyna ogrzewać skałę… czas wyciągnąć letni sprzęt wspinaczkowy i na wspin!
Dziś chcemy Wam przedstawić kolejny cykl dróg dla małych wspinaczy.

IMGP1817


Naszą pierwszą część dróg wspinaczkowych dla dzieci znajdziecie tutaj:  http://www.portalgorski.pl/blogi/post/drogi-wspinaczkowe-dla-malych-dzieci-na-jurze
A jeśli chcecie się dowiedzieć, co jest dzieciom na początek do wspinania potrzebne to zapraszamy: http://www.portalgorski.pl/blogi/post/kids-climbing-czyli-kiedy-dzieci-zaczynaja-sie-wspinac

Wszystkie drogi dla dzieci, o których piszemy, są „przetestowane” przez nasze pociechy. W chwili wspinania się na opisanych liniach miały od 3 do 5 lat. Lubimy wynajdywać takie, które sprawiają radość naszym małym wspinaczom. A dlaczego? Bo dojście do stanowiska daje im satysfakcję i dobrą zabawę! :)

„Prawa droga krzyżowa” i „Lewa droga krzyżowa”

Dwie obite drogi na Krzyżowej w Chochołowych Skałach. Pierwsza o wycenie III+ i 17 metrach , druga to 18 metrowa IV. Nasz 5 letni syn przeszedł kombinacje dróg. Na dole szedł „Prawą drogą…”, na górze „Lewą…”. „Lewa droga krzyżowa” ma w górnej części stopnie blisko siebie – dla dzieci jest łatwiejsza. Pod samą skałą jest płasko – idealne miejsce na rodzinne wspinanie.   
IMGP2089

IMGP2092

„Mała Paszcza”

Linia na Ptasiej Turni w Witkowych Skałach. Piękna, 17 metrowa obita droga, o sporej ekspozycji (dla tych odważniejszych małych wspinaczy) o trudnościach III+. Pod skałą sporo płaskiego miejsca. Przejście „Małej Paszczy” jest przeżyciem nie tylko dla małych wspinaczy! Polecamy!

IMGP1824

IMGP1814


„Kocie sprawy”

Trójkowa, obita linia na Organach w Wąwozie Ostryszni. Droga ma 13 metrów. Pod skałą dogodne warunki na przebywanie z dziećmi. Warto połączyć wspinaczkę z turystycznym przejściem po Wąwozie.

IMGP1389

 

IMGP1398

 

Miłego wiosennego wspinania!

09-04-2018
4336