II JESIENNY BIEG POTRÓJNEJ – Przełęcz Kocierska

Śmiało można powiedzieć że organizatorzy stanęli na wysokości zadania i postarali się by cała impreza wypadła jak najlepiej. I udało się! Generalnie na zawodników czekały 3 zbiegi i 4 podbiegi i kawałek powiedzmy prostej :) Na trasie znalazło się około 200 osób.

Dystans: ok. 15km
Suma podbiegów: ok.800 m
Suma zbiegów: ok.800 m
Rodzaj biegu: Anglosaski

Beztytułu

Jeszcze nie wiem jak zmienić jednostki więc wykres jest w stopach i milach ;)

Zawodnicy spodziewali się dużej ilości błota i liści, a o tej porze tego nie powinno brakować, a jednak było nieco inaczej. Przypuszczam że to sprawa ostatniego halnego. Pogoda również dopisała. Było Ciepło i przyjemnie, a na otwartych terenach powiewał lekki przyjemny wiaterek.

Mimo iż teoretycznie większość biegaczy zakończyła swój sezon to i tak zjawiło się kila dobrych biegaczek i biegaczy, którzy jak po wynikach i zdjęciach widać walczyli do końca. A po zakończeniu odbyła się dobra impreza taneczna/biesiadna.

P1190959

Fot. Marcin Zwoliński

A teraz może trochę o organizatorach!

Ciekawy klub miłośników zimowych szaleństw, a dokładnie chodzi o Klub Skialpinistyczny KANDAHAR!
Jest to bardzo ciekawa grupa ludzi. Coraz częściej pojawiająca się na biegach górskich, pewnie ze względu na kiepskie warunki zimowe w zeszłym sezonie jak i zapewne z chęcią dobrej rywalizacji.
Po więcej informacji odsyłam na:

http://www.kandahar.pl/

A na koniec trochę informacji o miejscu całego wydarzenia.

Potrójna zwana również Czarnym Groniem położona jest na wysokości 884 m n.p.m, pomiędzy przełęczą Skaliste i przełęczą Zakocierską, w pobliżu osiedla Hatale i osiedla Potrójna. Na Potrójnej znajduje się węzeł szlaków turystycznych w kierunkuPrzełęczy Kocierskiej, Targanic oraz Łamanej Skały. Nazwy Czarny Groń i Potrójna mają dwuznaczne znaczenie w Beskiedzie Małym, gdyż Czarny Groń znajduje się również w grzbiecie odchodzącym na północ w kierunku Boleciny i Rzyk. A Potrójna znajduje się również na szlaku czerwonym, pomiędzy Leskowcem a Łamaną Skałą

P1190996Fot. Marcin Zwoliński


Natknąłem się również na świetny opis:

"Na północy widać Pogórze Śląskie i Pasemko Bliźniaków ciągnące się od Andrychowa po Wadowice, w prawo wyrasta Czarny Groń, ku któremu Potrójna wysyła trawiaste ramię. Zaraz za nim podnoszą się szczyty okalające Kotlinę Rzycką - od Gancarza, poprzez trójgarbny Leskowiec, Przełęcz Beskidek, Łamaną Skałę, aż po niższy wierzchołek Potrójnej. Z tyłu od Łamanej Skały odchodzi grzbiet Pasemka Łysiny z widocznym na prawo od Gibasów Gronia osiedlem Groń. Na wschodzie w oddali Beskid Makowski i Wyspowy, w lewo od Łamanej Skały widać Gorce, a po jej obu stronach - Police. Na południu, ponad Gibasów Groniem Babia Góra z Cylem, na jej tle Pasmo Jałowieckie, a dalej w prawo za przełęczą Glinne - Pilsko z Romanką i Lipowską. Przy dobrej pogodzie między Babią Górą a Pilskiem widać łańcuch Tatr.

Na zachód opada dolina Targaniczanki. Zalesione ramię schodzi z płd. szczytu Potrójnej w stronę Przełęczy Kocierskiej i Błasiakówki ( z zabudowaniami zajazdu "Kocierz"). Bardziej na południe za doliną Kocierki wystaje Pasemko Łysiny ze Ścieszków Groniem i Przykrzycą, a dalej widać Kotlinę Żywiecką i dolinę górnej Soły, którą zamyka pasmo Wielkiej Raczy. W prawo w oddali Beskid Śląski - od Glinnego i Magurek, poprzez Baranią Górę, aż po Skrzyczne. Dalsze szczyty przesłania Kocierz, wysyłając na południe ramię Jaworzyny. W prawo od niego wyrastają Cisowe Grapy i Kiczera, a między nimi płaski Żar ze zbiornikiem na szczycie. Od Błasiakówki odchodzi w prawo Pasemko Bukowskie: Kaprówka, Bukowski Groń i Złota Góra. W kierunku zachodnim można rozpoznać grupę Magurki, Czupla i Hrobaczej (Chrobaczej) Łąki oraz skrawki Magury i Klimczoka w Beskidzie Śląskim".

Radosław Truś

P1200063

Fot. Marcin Zwoliński

Co można powiedzieć więcej oprócz tego iż urozmaicona trasa, świetna trasa i pogoda oraz również dobre działanie organizatorów przyczyniło się do tego iż każdy wyjechał zadowolony.

A oto link do wyników:

http://kandahar.pl/media/potrojna/Potrojna2014-open.pdf

Jak i link do sporej ilości zdjęć:

https://plus.google.com/photos/116584521695722983949/albums/6082436931817481521

Bo Beskid Mały jest Wspaniały!

Pozdrawiam

Pawlica Józef

avatar
0
19 listopad 2014, 11:52
Józef Pawlica