Kilka słów o mnie i o blogu "Pod szczytem"

Cześć wszystkim ! 

Zarzuciłam Was już dwoma pierwszymi wpisami dotyczącymi literatury górskiej, którą pochłaniam i którą polecam. Pora więc się przedstawić zanim zacznę się rozkręcać na dobre :)

Nazywam się Edyta Mikoś i prowadzę blog "Pod szczytem". Zachęcam w tym miejscu do jego subskrypcji oraz do polubienia funpage na facebooku: https://www.facebook.com/podszczytem/.

Turbacz 30_grudnia_2017

                                 Turbacz - 30 grudnia 2017                   

Mam 28 lat. W 2014 roku zaczęła się tak naprawdę moja przygoda z górami - w Bieszczadach. Był letni lipcowy weekend. Szum traw i wiatr, który rozwiewał moje włosy, zniewalająca zieleń połonin i ta wolność, którą poczułam. Było to uczucie nie do opisania. Wtedy wpadłam po same uszy, zakochując w górskim trekkingu. To miał być krótki weekendowy wypad dla odmiany w góry po których nigdy wcześniej intensywniej nie chodziłam. Pamiętam swój śmieszny kapelusz, patyk którym się podpierałam na szlaku kiedy nie dawałam już rady, mapę wydrukowaną z serwisu mapa-turystyczna.pl i buty najzwyczajniejsze w świecie, które mnie niemiłosiernie obtarły i moją straszną zadyszkę podczas podejścia na Małą Rawkę ha ha :). A dzień później te zakwasy... nie mogłam się ruszać :).

27332666 1756292354391216_5606580277266359356_n

W drodze na Połoninę Caryńską - Bieszczady lipiec 2014 

Jakiś rok po wyjeździe i kolejnych wakacjach spędzonych na karkonoskich i tatrzańskich szlakach narodził się pomysł na pisanie bloga dot. turystyki górskiej. Blog powstał głównie z myślą o osobach początkujących pod koniec 2016 roku w tematyce górskiego trekkingu. Chciałam aby każdy mógł czerpać z moich dotychczasowych, kolejnych doświadczeń i porad. 

IMG 5318

Karkonosze - Śnieżne Kotły (sierpień 2015) 

IMG 7303

Mój pierwszy dwutysięcznik - Szpiglasowa Przełęcz (sierpień 2016)

IMG 9046

Wołowiec - Tatry Zachodnie (maj 2017)

Zaczęłam zbierać punkty na kolejne stopnie odnak GOT (na ten moment posiadam już odznakę małą srebrną, która w najbliższym czasie zostanie zweryfikowana), zdobywać tatrzańskie dwutusięczniki w ramach projektu o takiej samej nazwie i kolekcjonować Turystyczną Koronę Tatr.

Miesiąc temu zostałam członkiem Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego (Oddział w Tarnowie), z którym ruszyłam w teren realizując dodatkowo Projekt 100-szczytów na stulecie niepodległości.

Od nie dawna współpracuję również prężnie z Klubem Zdobywców Koron Górskich RP, którego założycielem jest Mirosław Surmacz. Pozdrawiam z tego miejsca Cię serdecznie Mirku jeśli to czytasz i dziękuję za możliwość wspólnego działania :). 

Klub KZKG RP tak samo jak Portal Górski to jak na razie Patroni Medialni mojego projektu "Po korony górskie z KZKG RP". 

Plan jest bardzo ambitny. Do zdobycia jest 35 górskich koron i ponad 400 szczytów.

Mam nadzieję i zachęcam w tym miejscu do wstąpienia do KZKG RP i razem ze mną zdobywania kolejnych górskich koron. Stawiam na szeroko rozumianą promocję turystyki górskiej w Polsce. Polskie góry są przepiękne i trzeba o tym wszystkim przypomnieć. Szczególnie tym, którzy dawno o tym zapomnieli.

Chętnych do współpracy ze mną odsyłam na blog do zakładki "Współpraca" gdzie zamieszczone są wszystkie moje propozycje od objęcia Patronatem medialnym, przez wsparcie sprzętowe, ofertę sponsorską po wszelkie możliwe recenzje itp.

Zachęcam do współpracy również schroniska, które mogłyby ugościć mnie w swoich skromnych progach podczas wielodniowych wycieczek po korony kolejnych pasm górskich.

Na blogu znajduje się już wiele opisów tras a stopniowo pojawiać się one będą również na Portalu Górskim.

Znajdziecie tam również wpisy poradnikowe, recenzje sprzętu outdoorowego, propozycje literatury górskiej, wpisy dot. odznak górskich, wycieczki nie koniecznie górskie, konkursy i przewodnik, który ciągle będzie się poszerzał.

IMG 9428

Starorobociański Wierch - Tatry Zachodnie (czerwiec 2017)

Pozdrawiam Was górsko i do zobaczenia na szlakach. Mam nadzieję, że się polubimy :) 

Edyta :) 

BLOG: http://podszczytem.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/podszczytem/

avatar
0
03 luty 2018, 14:51
Edyta Mikoś