Korona Gór Polski Zimą

                                                                                   28 Wyzwań

    Napisze troszkę o szczytach. Jest ich do zdobycia 28, jak już wiadomo każdy ze szczytów jest oddalony od siebie o kilkadziesiąt kilometrów.


    Najniższym szczytem jest Łysica 612 m.n.p, a najwyższym Rysy 2499 m.n.p. Do piętra alpejskiego zaliczane są Tatry, Karkonosze i Babia Góra  oraz 10 szczytów jest granicznych ze Słowacją i Czechami. Na każdą z 28 Gór prowadzi inna droga, będą inne warunki i różnica przewyższeń za każdym razem inna. Na każdej górze może czekać na mnie coś niespodziewanego, bo góry maja swój urok i przyciągają do siebie w niewiadomy sposób.

                                                                                         18 wyzwan
    To nie będzie nudny bieg, który się ciągnie wokół jednej góry kilkoma godzinami, ponieważ co jakiś czas będę zmieniał otoczenie. Kilka szczytów już odwiedziłem, ale większość z nich nie znam także czekać mnie może podwójna niespodzianka :) No cóż czeka mnie 28 wyzwań, szybkie wejście na szczyt  i z powrotem do samochodu  pod następna górę.
    Zima na niektórych szczytach jest bardzo surowa między innymi w Tatrach (rysy) w Beskidach (babia góra), Bieszczady (tarnica) czy też na (śnieżce) w Karkonoszach i trzeba być ostrożnym, bo  zagrożenie lawinowe obowiązuje  nie tylko w tatrach ale i w pomniejszych pasmach, na których tez schodzą lawiny. Trafiając na złą pogodę w tych górach, można nabawić się sporych problemów ale nie można tez lekceważyć pomniejszych szczytów, bo i na nich może matka natura zaskoczyć bardziej niż na tych najwyższych i to ona ma tu decydujące zdanie zdobycia góry.
    Suma przewyższeń to około 13500m i mniej więcej 220 km.

avatar
0
01 styczeń 2017, 10:00
Roman Ficek