Mam 38 lat. Jestem magistrem Prawa, ale też, a może przede wszystkim pasjonatem gór, wspinania, aktywności fizycznej i rozwoju osobistego. Pracuje od 5 lat jako redaktor w portalgorski.pl . Obok tego mam też autorskiego funpaga na fb - o motywacji, pasji, przełamywaniu barier i o psychologii. Obok tego jestem od kilku lat niepełnosprawny ruchowo i mam spore problemy z równowagą i koordynacją.
Mimo tych problemów wróciłem do wspinania rekreacyjnego i uprawiania turystyki górskiej. Chociaż poruszanie się w górskim terenie jest dla mnie bardzo trudne i wymaga zaangażowania osób trzecich, często w Tatrach bywam co jest na pewno ewenementem.
W sumie, to górami i wspinaniem zajmuje się 20 lat. Wcześniej trenowałem karate – 8 lat. Obecnie kilka razy w tygodniu po kilka godzin trenuje aktywność fizyczną na różnych polach oprócz tego stale się rehabilituję.

Mój projekt TY TEŻ MOŻESZ skierowany jest do LUDZI, do KAŻDEGO Z NAS. Chodzi o uświadomienie Wszystkim dookoła – tym, którym na pierwszy rzut oka nic nie brakuje, że nawet mając różne obiektywne problemy, jeśli jest się wytrwałym, systematycznym, zaangażowanym, sumiennym to można naprawdę wiele osiągnąć.

Projekt Mojej Korony Ziemi, czyli dotarcie jak najbliżej szczytów Korony Ziemi łatwy nie jest. Ba, jest to zadanie karkołomne, super kosztowne, długotrwałe i wymaga sprawności. I bardzo dobrze! W ramach projektu dotarłem już pod Mont Blanc i do wys. 3800 m n.p.m. pod Elbrus.

Projekt ma być trudny i niemal niemożliwy. A ja chcę pokazać, że to jednak jest możliwe. I skoro ja mogę BYĆ PIERWSZYM NIEPEŁNOSPRAWNYM NA ŚWIECIE, KTÓRY TEGO DOKONAŁ, TY TEŻ MOŻESZ SPEŁNIAĆ MARZENIA, REALIZOWAĆ SIEBIE, ŻYĆ PEŁNIĄ ŻYCIA – i to na różnych polach... W ogólnej idei projektu TY TEŻ MOŻESZ ja sam w sobie i moje chodzenie po górach są najmniej istotne. Chodzi o znacznie, znacznie więcej...

 

blog107-1blog107-1blog107-1blog107-1

29-12-2019
7321