O mnie czyli o „Sobie samym”

Zamieszczam ten wpis gdyż często słyszę, że „ty to masz szczęście do spotykania fajnych ludzi”. A poza tym udostępniłem ostatnio tekst o „dobrych ludziach”, dzięki którym mogę przemierzać góry i realizować różne swoje Marzenia. Jest tych osób naprawdę sporo i to ogromny zaszczyt takich „pozytywnie zakręconych” stale i co rusz to nowych poznawać. Bardzo mi zawsze pomagają i robią to całkowicie bezinteresownie. I oczywiście wszystko to nadal podtrzymuję i to co napisałem jest najprawdziwszą prawdą. Jest jednak jedna ważna rzecz godna uwagi...

Zastanawiam się (obserwując innych, ale i siebie), czemu my – ludzie, tak często umniejszamy swoje zasługi, bagatelizujemy je albo wręcz ich nie doceniamy? Przecież chociażby te wszystkie osoby w moim życiu nie spadły z nieba i nie pojawiły się z niczego. Wszystko co aktualnie warunkuje to co mamy i robimy, gdzie i z kim jesteśmy wynika przecież z różnych podjętych przez nas wcześniej wyborów.

Prawda jest taka, że gdybym zaprzestał kiedyś jakiejkolwiek aktywności, nie pielęgnował starych i nie starał się pozyskać nowych kontaktów, najprawdopodobniej bym aktualnie był sam, skazany na życie w marazmie i wegetację. Nikt przecież (mając rodzinę, swoje prywatne sprawy) nie szuka na siłę dodatkowych wrażeń. Po takie rzeczy trzeba „sięgnąć” - zareagować, zapytać, zagadać, a nawet czasem sprowokować.

Każdy ma jakieś swoje Marzenia i aby je zrealizować potrzebuje pomocy też innych osób. Dlaczego więc tak trudno przychodzi nam wyciąganie ręki do kogoś z prośbą o pomoc? Czemu wolimy nawet często pozostać bierni, wycofani niż kolokwialnie mówiąc „wyjść do ludzi”?

I jeszcze jedna sprawa:

Dlaczego nie dbamy o wspólne kontakty tak jak było to wcześniej? Puste „Co słychać”, banalny like (kciuk w górę), urodzinowe „wszystkiego najlepszego” i to tyle. Tak postępuje współcześnie zdecydowana większość. A za chwilę ci sami pomstują na innych, że wszyscy naokoło są zapatrzeni w siebie i nieczuli.

 

 

b1

 

b2

 

b3

 

b4

avatar
0
06 lipiec 2019, 14:52
Bartosz Michalak