Szanowni Państwo!

Uwaga, uwaga: został jeszcze tylko tydzień do największego wydarzenia w tym kwartale czyli do majówki. Długi weekend zapowiada się  znakomicie: biorąc trzy dni urlopu z pracy można wyrwać się w góry aż na 9 dni :)

Tegoroczna zima należała do wyjątkowo obfitych w opady śniegu. W związku z tym  warto skorzystać z pięknej, słonecznej pogody, promocji na karnety narciarskie oraz warunków śniegowych, jakich nie pamiętają najstarsi Alpejscy górale ;)

Jeśli jeszcze nie wiecie, gdzie  byście chcieli spędzić ten wiosenny wypoczynek, to mam kilka propozycji. Narciarskich – nie inaczej! Wybór miejsc i imprez oczywiście w pełni subiektywny ;)

bikini1

 

Na pierwszy ogień dwie propozycje dla tych, którzy jeszcze dziś lub jutro mogą wybrać się w podróż :)

LES DEUX ALPES (Francja)

Z Krakowa (Easyjet) lub Warszawy (Wizzair) można w miarę tanio dolecieć na lotnisko w Lyonie  (Francja). Wypożyczyć samochód, lub komunikacją lokalną (pociąg +autobus) wyruszyć do Les Deux Alpes, gdzie oprócz lodowca otwarte są prawie wszystkie z deklarowanych 200 km tras narciarskich. Byłam tam dwa dni temu i potwierdzam, bez żadnych problemów można zjechać każdą trasą aż do samej miejscowości.  Po raz pierwszy zaproponowano również promocję na zakup karnetów na wyciągi. Jeśli rezerwację hotelu wykonacie za pośrednictwem lokalnej „Centrale de Reservation de l’Office Tourisme” skipass można nabyć za 5% jego regularnej ceny.  Przy sześciodniowym karnecie można aż dwa razy wybrać się do niedalekiego a równie pięknego Alp D’Huez. Tam też warunki bomba!!! Osobiście testowane tydzień temu. Jedna tylko UWAGA: stacje otwarte tylko do 28 kwietnia!bikini2


Dwa dni dłużej – czyli do 30 kwietnia jest czynna jest inna fantastyczna miejscówka, która jest mekką narciarzy pozatrasowych czyli:

LA GRAVE (Francja)

Stacja narciarska położona w cieniu wspaniale prezentującego się  prawie czterotysięcznika La Meije. Robiące wrażenie skalne urwiska nad głową, opadający ku dolinie malowniczy lodowiec i nieprzygotowane trasy.  Oto propozycja dla narciarzy, którzy o górach wiedzą już dość sporo i mają niezbędne wyposażenie, gwarantujące minimum bezpieczeństwa (detektor, avalung, sondę, łopatę). Jeśli wiedzy i wyposażenia Wam brakuje nie wahajcie się powierzyć swego bezpieczeństwa profesjonalistom: za 85 euro od osoby można wypożyczyć niezbędny sprzęt i wynająć przewodnika. Wszystko do załatwienia na miejscu lub przez internet.

Miejscowość nieduża (kilka hoteli – oferty na każdą kieszeń), z fantastycznym kameralnym klimatem wysokogórskiego narciarstwa. Królestwo szerokiej pod butem narty i wyżyłowanych skiturowców w szerokich opaskach ;) Dedykowane freeridowi i skiturom sklepy i wypożyczalnie oraz bar ze słonecznym ogródkiem i widokiem na wszystko i wszystkich, którzy wyruszają lub wracają. Czyli tak, jak powinno być.

Ps. Ostatni opad świeżego śniegu: 13 kwietnia.

CERVINIA (Włochy)

Jeśli z narciarskiego wachlarza aktywności interesuje Was wszystko po trochu: czyli narciarstwo trasowe jak i off-piste, toury a może także telemark to koniecznie musicie przyjechać do Cervinii.  Zermatt- Cervinia to włosko-szwajcarska stacja oferująca fantastyczne widoki (np. Matterhorn), jazdę na lodowcu, potężne ilości śniegu i dwie fajne imprezy na zakończenie sezonu.
Pierwsza to  Swimwear Ski Parade zaplanowana na 1 maja. Organizatorzy proponują tego dnia zabawę w wymianę stroju narciarskiego na kąpielowy. Narciarsko – snowboardowej imprezie towarzyszyć będą testy sprzętu oraz wieczorne BIG PARTY. Uczestnicy zostaną nagrodzeni karnetem narciarskim na przyszły sezon!

Druga impreza to Spring Camp 2018 odbywająca się w dniach od 28 kwietnia do 1 maja. W planach są testy sprzętu na sezon 2018/19, możliwość spróbowania swoich sił w telemarku (organizatorzy zapewniają sprzęt oraz instruktorów). Wraz z przewodnikami wysokogórskimi będzie się można wybrać na wycieczkę na fokach do Zermatt i nie tylko, a także wziąć udział w wydarzeniu off-piste czyli freeride tour. 

30 kwietnia w ramach tej samej imprezy odbędą się wesołe zawody Telemarkissimo dla drużyn trzyosobowych, z których minimum jedna będzie dysponowała sprzętem z wolną piętą ;) (czytaj:telemark).

Więcej informacji pod adresem: www.springcampbreuilcervinia.it

Wyciągi w Cervinii w tym roku otwarte są do 6 maja, a od 29 kwietnia można nabyć skipass w bardzo atrakcyjnych cenach.  Taniej mieszkać po włoskiej stronie stacji niż po szwajcarskiej, ale to oczywiście banał. Jeszcze lepiej zatrzymać się trochę niżej w dolinie i codziennie dojeżdżać autkiem ok. 30 min. Różnica w cenie noclegów ok 20%. Polecam!

bikini4

ZAKOPANE - KASPROWY

Dla tych, którzy wolą zostać na majówkę w kraju proponuję 5 maja na Kasprowym Wierchu imprezę „Pożegnanie zimy 2018! Let’s make winter great again”. Uczestnicy proszeni są o pojawienie się w ubiorach i ze sprzętem w stylu szalonych lat 80-tych. Wspólny zjazd zostanie uwieczniony na filmie, a o emocjach tego dnia i wydarzeniach minionej zimy będzie można wieczorem porozmawiać w Zakopiańskim La Playa Beach Bar.

Szczegóły na https://www.facebook.com/events/173590433344036/?ti=as

Nie czekajcie, narty w garść! Następne zjazdy dopiero jesienią!!!

 bikini3

 

23-04-2018
8097