Statystyka

Statystycznie rzecz ujmując, Człowiek żyje jakieś 80 lat. Jest to bardzo ogólne potraktowanie tematu. Liczba ta zależna jest bowiem od płci, poziomu życia i jego jakości, wykształcenia, miejsca zamieszkania itd. Frapuje mnie inna rzecz:

Czemu, kończąc 24., 25. lat, tak wiele młodych osób przestaje normalnie żyć? Popadają w letarg, wegetację, z pochówkiem czekają tylko do starości, choć umarli już dużo wcześniej.

Przecież logicznie i matematycznie – liczba 24, 25 jest dużo mniejsza od pozostałych i hipotetycznych 56, 55 lat.

Osobom młodym, które są właśnie ogarnięte kryzysem, nie widzą sensu dalszego istnienia i brak im jakiejkolwiek radości życia, doradzam jedno, bardzo proste ćwiczenie:

Proszę ich aby skrupulatnie, z uwagą, przez jakąś chwilkę spróbowały przypomnieć sobie ich poszczególne okresy w życiu – okres przedszkola, podstawówki, liceum, studia, liczne wakacje, miłości, wydarzenia, po czym pytam, bez względu na ich jakość, czy było tego sporo? Następnie stwierdzam jak najbardziej prawdziwy, niezaprzeczalny fakt:

Obecnie, mając 25 lat załóżmy, statystycznie masz ponad 2x więcej czasu...

I chociaż z wiekiem, co oczywiste, subiektywnie odczuwamy czas o wiele szybciej i ciągle go brakuje, ale obiektywnie jest go duuuuuuuuuuuużo więcej niż kiedyś.

Nie musisz kochać gór, wspinaczki i ruchu. Nie musisz robić tego co inni i czuć się z tym nieswojo.

ZACZNIJ SPEŁNIAĆ SWOJE MARZENIA!

Ludzie też często mówią, że czegoś nie mogą zrealizować, bo brakuje im czasu. To oczywista nieprawda. Czas jest...

 

blog101-1

blog101 3

 

blog101 3

 

blog101-3

 

blog101-2

avatar
0
11 październik 2019, 07:15
Bartosz Michalak