Tajemnicze góry. Gdzie się podziały?

Tatry- najwznioślejsze i najpiękniejsze z polskich gór. Mimo to w moim rankingu daleko im do pierwszego miejsca. Winne temu komercha, zakazy i wieczne zagrożenie lawinami niedzielnych turystów, zasypujących i blokujących szlaki. Człowiek ma czasem dość „puszystych pań”, które sapiąc i powłócząc kijkami utną sobie pogawędkę na środku wąskiej ścieżki. Zastanawia się gdzie te tajemnicze góry, o których opowiadał ojciec. Z rzadka przecierane szlaki, na których spotkanie z innym wędrowcem to intrygujące wydarzenie, a nie wymuszone po raz setny „dzień dobry”. Takie tereny wciąż istnieją...
 
blog
Podczas trzydniowej wędrówki przez góry w środkowej Norwegii nie spotkałem żywego ducha.
 
Od lat wyszukuję w kraju i poza jego granicami miejsc, do których masowy turysta nie dotarł. Na tym blogu chciałbym podzielić się informacjami o nich. Wcześniej zastanawiałem się, czy publikowanie lokalizacji nie przyczyni się do kolejnego „zagrożenia lawinowego”, ale doszedłem do wniosku, że niedzielnych turystów te miejsca i tak nie zainteresują. Nie ma tam przecież „niezbędnej” infrastruktury wyciągowo-żywieniowo-handlowej. Oczywiście nie mam na myśli totalnych odludzi, bez śladów cywilizacji w promieniu 40 km (choć i o takich będzie tu mowa). W Polsce takich miejsc już niestety nie uświadczymy. Wciąż jednak znajdą się stare, zapomniane szlaki i tereny z rzadka odwiedzane przez ludzi. Zapraszam do śledzenia wpisów: relacji z wypraw z elementami survivalu i eksploracji, testów sprzętu oraz artykułów na temat nagrywania filmów takich jak ten z Norwegii:
 
 
Niektóre spośród wpisów będą wzbogacane podobnymi odcinkami. Fotografia to super sprawa, ale od zawsze miałem wrażenie, że nic nie odda atmosfery górskiej wyprawy tak jak materiał wideo. Kołyszące się na wietrze drzewa, nocne szczekanie lisa, trzaskający ogień, trud i zmęczenie, a także niebezpieczne przeprawy. To wszystko i więcej postaram się oddać w moich relacjach.
avatar
0
19 marzec 2015, 19:12
Kajetan Wilczyński