Już półtora roku minęło od bicia rekordu zimą Korony Gór Polski. Przez ten czas stęskniłem się za długodystansowymi wyprawami - pora na zastrzyk ultra przygody. W międzyczasie uczestniczę w zawodach w Polsce i po Ukrainie m.in. na „Boiko Trial” gdzie zdobyłem pierwsze miejsce na dystansie 120 km po dzikich górach Ukraińskich Bieszczad.

Potrzeba mi jednak czegoś więcej żeby zaspokoić moje nogi, może jakiejś adrenaliny, jakiegoś dużego wyzwania, czegoś co jeszcze nikt nie próbował zrobić, nowego i trudniejszego w innym terenie, a dokładniej w naszych wysokich górach czyli Tatrach. Niema nic piękniejszego jak zaplanować wyprawę, ułożyć trasę, wyruszyć i zmierzyć się z celem. Mój tatrzański plan wygląda tak: chce wbiegnąć na 55 tatrzańskich dwutysięczników za jednym razem bez pomocy innych osób i suportu! Są to wszystkie tatrzańskie dwutysięczniki, które zostały wyznaczone przez stowarzyszenie PTTK w Krakowie, na które można wejść wyznaczonym szlakiem.

bojko 2


Miejsce startu 21 sierpnia będzie z Zuberzec (czerwony szlak) miejscowość na Słowacji a meta w Jaworzynie Tatrzańskiej. Czas nieznany lecz będę chciał to zrobić dość szybko :). Do pokonania mam około 230km i 23 000m przewyższenia. Suma wzniesień jest bardzo duża więc i przygoda szykuje się ciekawa i nie banalna.


Najwyższym szczytem są Rysy 2499m.n.p.m a najniższym Kopa Kondracka 2002m.n.p.m. Pierwsze w kolejności są Tatry zachodnie, a następnie Tatry wysokie. Szczyty są do zdobycia po Polskiej stronie jak i po Słowackiej. Na najtrudniejszym odcinku znajduje się orla perć, którą musze przebiegnąć całą, bo na tej trasie jest kilka szczytów oraz szczyt Wielka Łomnicka, na który można dostać się tylko kolejką, bo szlaku niema ale ja z kolejki nie skorzystam więc dostać się tam muszę inną drogą :). Moją przygodę będzie można śledzić przez trackcurse urządzenie GPS. Link podany do wyprawy będzie w kolejnym wpisie i na moim profilu na FB .

16-07-2018
2927