Wprawdzie nasze dzieci wspinają się już od 2-3 lat, ale w związku z pojawieniem się nowego członka na naszym pokładzie :) przypominamy sobie wspinaczkę z niemowlakiem.
3
Jak wspinać się z niemowlakiem?


Nasz pierwszy syn zaczął jeździć w skały, kiedy skończył miesiąc. I.. tak już zostało. Woziliśmy go wszędzie. Zmieniał się tylko sposób transportu – w zależności, gdzie znajdowała się „nasza” skała.

Na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej sprawa jest dość prosta. Nie trudno znaleźć rejon, skałę, pod którą można dojechać wózkiem. Znajdzie się pod nią i dość płaskiego miejsca by rozłożyć dla niemowlaka koc, namiot itp., czy postawić wózek.
Wymienić można choćby Dolinę Kobylańską, Gołą Skałę czy Słoneczne Skały. Więcej na ten temat możecie zobaczyć tutaj: http://rodzinawruchu.pl/wspinaczka-z-niemowlakiem/ i http://rodzinawruchu.pl/wspinaczka-niemowlakiem-cd/

1

A jak wspinać się z maluchem w trudnym terenie, niedostępnym dla wózka?

Pod samą skałę transportujemy dziecko w chuście. My używamy chusty tkanej. Taki środek transportu sprawdzał się nam już przy pierwszym dziecku. Sprawdza się i przy trzecim. Pod skałą wkładamy niemowlaka do hamaka. Jedną możliwością jest zrobienie hamaka z chusty, w której nosimy niemowlaka. Możemy również użyć hamaka turystycznego.

Hamak rozwieszamy między drzewami,

4

pod okapem (warunek – nikt w tym momencie się nie wspina w tym rejonie), na grubej gałęzi.

2

My się wspinamy, a dziecko słodko śpi :D. Nasze przynajmniej spały…;)

Gdzie się tak wspinaliśmy możecie zobaczyć tutaj: http://rodzinawruchu.pl/rudawy-janowickie-nasza-wspinaczkowa-milosc-czesc-ii/ (oraz część I)

5

Hamak wykorzystywaliśmy w Rudawach Janowickich, a i ostatnio w lądeckich skałach.

„Work less, climb more” ;)

 

 

 

 

10-05-2018
2957