Wypad na Jurę.

Kiedy nareszcie mój trener Maciek Oczko powiedział mi, że w weekend mogę jechać w skałki wybór był prosty: Pochylec. Ale kiedy okazało się, że jest mokry, a perspektywy wyschnięcia na czas nie są zbyt realne, namówiona przez Gosię Rudzińską zdecydowałam się pojechać na nieznaną mi dotąd skałkę: Suchego Połcia. I bardzo dobrze się stało! Wspaniała, ale niestety dość mała skałka oddalona niecałą godzinę jazdy od Krakowa z wycenami od VI.1 do VI.7. Można tam znaleźć czujne piony po małych krawądkach oraz drogę w dużym przewieszeniu po dobrych aczkolwiek dalekich chwytach. Taką właśnie udało mi się zrobić w stylu flash: Onyks VI.5+ (http://topo.portalgorski.pl/droga,5112,Suchy-Po%C5%82e%C4%87,Onyks ). I znów zasługa Gosi: idealne patenty i wzorowa asekuracja! Bardzo ładna droga z baldem w pionie na początku i jednym dalekim ruchem w środku przewieszenia. Moim zdaniem bardzo "patenciarska", w efekcie czego bardzo trudna do zrobienia w stylu OS (chociaż wciąż mam nadzieję, że w końcu znajdzie się ktoś, kto podoła tej pięknej linii - zapraszam!). Mi osobiście droga po prostu pasowała - mój styl ;-)

Osób zamieszanych w to przejście było oczywiście więcej: wszystkim bardzo dziękuję za doping i gratulacje! Ponieważ tak mi się tam spodobało postanowiłam pojechać tam dwa razy - nie wykluczam więcej ;). Udało mi się zrobić jeszcze jedno w miarę dobre przejście: Brutalny Trucht VI.5 - głupio spadając z flesza padła w drugiej próbie (http://topo.portalgorski.pl/droga,5119,Suchy-Po%C5%82e%C4%87,Brutalny-trucht). Moim zdaniem droga po prostu "męska": najpierw kilka chamskich i dalekich ruchów w przewieszeniu, a później przyjemne wejście w pion i szóstkowa płytka :) Polecam to miejsce, można się wiele nauczyć!

Niestety czas jeżdżenia po polskich skałkach i odkrywania nowych super miejsc się skończył ;( . W niedziele startuję w Mistrzostwach Polski Juniorów na prowadzenie, które odbędą się w Lublinie, a w środę wyjeżdżam na długo już wyczekiwanego prawie miesięcznego tripa do - mam nadzieję - najlepszego rejonu na świecie: Rodellaru :)

#BergansTeam

4

 

3

avatar
0
22 June 2017, 20:21
Maja Rudka