Nowy szlak w Bieszczadach!

Kategoria: Ze szlaku / Polska

Pracownicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego z radością informują, że wyznaczyli nowy odcinek szlaku: Przełęcz Wyżna (872 m n p.m.) – Dział (1103 m n.p.m.). Oznakowany jest on kolorem żółtym.

Nowy odcinek jest przedłużeniem szlaku żółtego Połonina Wetlińska – Przełęcz Wyżna. Wejście na szlak na Dział znajduje się po prawej stronie parkingu. Prosimy o ostrożność przy przejściu przez płytę parkingową! Trasa prowadzi głównie zalesionym, łagodnym zboczem i wyprowadza nas do wiaty (deszczochronu) w części szczytowej Działu, gdzie łączy się ze szlakiem zielonym. Zielonym szlakiem wędrować można w stronę Małej Rawki lub zejść do Wetliny.

0107bieszcz

Czas przejścia nowym odcinkiem to: 1 godz. 10 min do góry oraz 40 min w dół.

0107bieszcz2

Bilety wstępu do Bieszczadzkiego Parku Narodowego można zakupić w punkcie informacyjno-kasowym przy wejściu na szlak lub drogą internetową – poprzez stronę https://bdpn.eparki.pl/ . Informacje na temat przebiegu szlaków uzyskają można w punktach informacyjno-kasowych. W razie wątpliwości można dzwonić do Ośrodka Informacji i Edukacji Turystycznej BdPN w Lutowiskach, tel. 13 461 03 50.

źródło: FB/Bieszczadzki Park Narodowy

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

  Statystyki

  • Artykułów: 10148
  • Odsłon artykułów: 28562027
  
  ';