Forum Portalu Górskiego :  Forum Portalu Górskiego - portalgorski.pl
Forum Portalu Górskiego - forum moderowane 
messagejeszcze o klubach PZA
AndrzejZ ()
30 kwi 2009 - 15:23:48
avatar
Na stronach PZA znaleźć można listę zrzeszonych klubów [_KLIK_] . To jest dość pouczająca lektura:

1/. Na liście jest razem 67 klubów. Niestety, łącznej liczby ich członków nie udało mi się nigdzie odnaleźć (!!), nie rozumiem dlaczego (łatwo można znaleźć liczbę członków DAV czy też OeAV). NB, nie wiem, czy w PZA uznano to za "top secret", czy też nikt w Zarządzie PZA nie umie liczyć powyżej 100? O ile pamiętam, w "szczycie rozwoju PZA", za Papy Gierka, było członków ok. 5000. Podejrzewam, że teraz nie jest więcej. Tzn. średnio wypadałoby grubo poniżej 100 osób na 1 klub (parę klubów ma po paręset członków). Zgodnie ze Statutem PZA oznacza to że większość klubów nie ma możliwości uczestniczenia w Zebraniu Walnym PZA!! Nie wiem jak Wam, ale mnie się to wydaje chore i niedemokratyczne.

2/. Na tej liście zaznaczone są kluby, które NIE OPŁACIŁY SKŁADEK do PZA (za rok 2008, bo termin wpłat jest do 31. maja danego roku [_KLIK_] ). Te kluby są na liście wpisane szarymi czcionkami. Takich klubów jest aż 49, tzn. > 73%. Niestety, wśród dłużników jest także JKW. Więc "problem składek" i "martwych dusz" jest najwyraźniej główną bolączką całego PZA...

3/. Wśród niewielkiej grupy solidnych płatników dominują speleokluby, (jest ich aż 9). Są też kluby komercyjno-prywatne (Korona, Reni) oraz parę większych KW. Nie ma jednak krakowskie KW i KKA, a nawet KW Warszawa!


Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
messagejeszcze o klubach PZA 3131 AndrzejZ 2009-04-30 15:23
messageRe: jeszcze o klubach PZA 1886 AndrzejZ 2009-05-13 11:18


Forum Portalu Górskiego - portalgorski.pl - Statystyka forum

Globalna
Wątki: 1,752, Posty: 9,351, Użytkownicy: 7,311.
Ostatnio zarejestrowany: Natalia Walasiak.

To forum
Wątki: 1,317, Posty: 8,407.

Uwaga: publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników strony. Portal Górski www.portalgorski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.