Forum Portalu Górskiego :  Forum Portalu Górskiego - portalgorski.pl
Forum Portalu Górskiego - forum moderowane 
messageSzlachetna Paczka
Tasior ()
08 gru 2009 - 23:27:30
avatar
Chciałem Was zachęcić do udziału w akcji Szlachetna Paczka smiling smiley

"Szlachetna Paczka to akcja świątecznej pomocy organizowana przez Stowarzyszenie Wiosna już od 2001 roku. Opiera się na idei przekazywania bezpośredniej pomocy - darczyńcy odpowiadają na konkretne potrzeby rodzin żyjących w biedzie. W ten sposób pomoc jest skuteczna, a często nawet staje się spełnieniem marzeń. W tym roku wolontariusze akcji dotarli do 7500 rodzin potrzebujących w całej Polsce, dowiedzieli się, czego najbardziej brakuje w ich domach i o czym marzą ich mieszkańcy, a informacje te umieścili w internetowej bazie na www.szlachetnapaczka.pl. Do 10. grudnia każdy może wybrać rodzinę, dla której przygotuje paczkę na święta, trafiony prezent, który stanie się konkretnym wsparciem materialnym, ale i nadzieją i dowodem na to, że komuś zależy na ich losie."

Jestem wolontariuszem Szlachetnej Paczki. Moim zadaniem było odwiedzanie biednych rodzin i przeprowadzanie ankiet, mających na celu opisanie ich trudnej sytuacji materialnej. Następnie zebrane dane wprowadzałem do bazy rodzin potrzebujących Szlachetnej Paczki. Teraz darczyńcy mogą znaleźć rodzinkę, której chcą pomóc. Mogą kierować się przy tym informacjami takimi jak: skład rodziny, choroba, starość, konkretne potrzeby.

I tym samym chciałem zaproponować Wam udział w tej akcji. Na stronie internetowej można dokonać przelewu dowolnej (nawet najmniejszej) kwoty na akcję.
Jeśli zebrałoby się nas dużo z JKW to można by zrobić jedną konkretną paczkę zaspokajającą potrzeby konkretnej rodziny.
W tym roku, jak i ubiegłym, taką paczkę zrobiliśmy w instytucie matematyki smiling smiley

Zróbcie innym prezent na święta! smiling smiley

www.szlachetnapaczka.pl

______________________________________________

Pamir Zerawszan Expedition 2010;
Prywatny blog



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-12-08 23:32 przez Tasior.


Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
messageSzlachetna Paczka 3814 Tasior 2009-12-08 23:27
messageRe: Szlachetna Paczka 1666 Anonymous User 2009-12-09 00:28
messageRe: Szlachetna Paczka 2249 Tasior 2009-12-09 23:45


Forum Portalu Górskiego - portalgorski.pl - Statystyka forum

Globalna
Wątki: 1,752, Posty: 9,351, Użytkownicy: 7,312.
Ostatnio zarejestrowany: Natalia Walasiak.

To forum
Wątki: 1,317, Posty: 8,407.

Uwaga: publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników strony. Portal Górski www.portalgorski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.