Forum Portalu Górskiego :  Forum Portalu Górskiego - portalgorski.pl
Forum Portalu Górskiego - forum moderowane 
messageJaja za rok 2011
Anonymous User ()
03 sty 2012 - 21:18:58
Czesc. nareszcie w tym roku Kapitula przydzielila jaja z jajem smiling smiley. Za serwisem wspinanie.pl:

Podczas Morskoocznego Sylwestra 2011/2012 tradycyjnie wręczono Złote Jaja. Poniżej przedstawiamy werdykt Kapituły Złotego Jaja.

***


I - Złote Jajo: otrzymuje Kapituła "Jedynki" za wykazanie się, po raz drugi, rewolucyjną czujnością i odebranie wyróżnionemu wcześniej przez siebie zespołowi nagrody, na którą tenże nie zasłużył.

II- Złote Jajo: otrzymuje wyprawa na Grenlandię w składzie Eliza Kubarska, Joanna Onoszko-Krośkiewicz, Dawid Kaszlikowski i Zbigniew Krośkiewicz, która podjęte przez siebie efektowne przedsięwzięcie zakończyła w sądzie.

III- Złote Jajo: otrzymuje po raz drugi z rzędu kolega Artur Hajzer za:

Bezkompromisową ideę Polskiego Himalaizmu Zimowego, w której przewidziano absolutnie wszystko, za wyjątkiem ludzi mogących zdobyć szczyt.

Za wiekopomne odkrycie, że "alpinizm to niebezpieczny sport" (artykuł na stronie wspinanie.pl) oraz wcześniejsze równie doniosłe odkrycie, że zima w Himalajach jest łagodniejsza od lata (w książce "Atak rozpaczy"), co sugeruje, że postawił na himalaizm zimowy przede wszystkim dlatego, że jest on według niego łatwiejszy od letniego.

Srebrne Jajo: zostaje przyznane niezależnemu ekspertowi Grzegorzowi Głazkowi za osiągnięcie takich wyżyn kompetencji, które stały się absolutnie niedostępne dla nikogo poza nim samym oraz za błyskotliwy dowód koncepcji relatywizmu czasowego, przeprowadzony na niwie wspinaczkowej.

Brązowe Jajo: otrzymują Miłosz Jodłowski oraz Jakub Radziejowski za poczęcie absolutnie nowatorskiej koncepcji Komisji ds. Kontroli Wszystkiego w ramach PZA.

Jajo Literackie: dla Joanny Onoszko-Krośkiewicz za książkę "Sekretne życie motyli", której publikacja wywołała lawinę jaj towarzyszących.

Kukułcze Jajo: otrzymują egzekwio Wojciech Grzesiok "Kanion" z KW Gliwice oraz Adam Przejczowski z KW Katowice za karierę organizacyjną godną samego Nikodema Dyzmy i wdarcie się przebojem do Zarządu Fundacji Kukuczki (pierwszy z nich dokooptowany został również do Zarządu PZA), co pokazuje całemu światu, że nie tylko w Ameryce, lecz również w Polsce jest szansa zrobienia błyskotliwej kariery od pucybuta do prezydenta.

Specjalne Jajo z Gwintem: specjalne Jajo dla wynalazców i propagatorów (popieranych również przez Zarząd PZA) nowej konkurencji w alpinizmie, czyli tzw. alpinizmu medialnego, polegającego głównie na tym, że im ktoś głośniej gębę drze na temat swoich domniemanych sukcesów, tym większe laury zbiera.


Powyższe Jaja przydzieliła Kapituła w składzie:

Andrzej Machnik (Kanclerz)

oraz członkowie

Piotr Bucki
Wiesław Madejczyk
Paweł Strzelecki
i Artur Paszczak, jako niezależny i obiektywny ekspert (po konsultacji telefonicznej)


Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
messageJaja za rok 2011 2934 Anonymous User 2012-01-03 21:18
messageRe: Jaja za rok 2011 1402 rad 2012-11-09 00:32


Forum Portalu Górskiego - portalgorski.pl - Statystyka forum

Globalna
Wątki: 1,752, Posty: 9,350, Użytkownicy: 7,305.
Ostatnio zarejestrowany: Natalia Walasiak.

To forum
Wątki: 1,317, Posty: 8,407.

Uwaga: publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników strony. Portal Górski www.portalgorski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.