messageRe: Komentarz do: Ratownicy górscy zostali bez pieniędzy. TOPR zaciągnął kredyty
Capreolus ()
14 lut 2012 - 19:40:25
avatar
Cześć,

Z informacji, które dzisiaj usłyszałem to brak pieniędzy dla TOPR oraz GOPR (bo faktycznie sytuacja obu stowarzyszeń jest bardzo zbliżona) wynika z braku porozumienia z MSW odnośnie zapisów w kontrakcie na ten rok. Z tego co usłyszałem, to ministerstwo chce nałożyć na obie grupy ratownicze dodatkowe obowiązki biurokratyczne, związane z rozliczaniem pieniędzy publicznych. Natomiast władze TOPR i GOPR nie zgadzają się na te zapisy, które wg. ratowników mają spowodować nadmierny rozrost prac biurowo-księgowych. W ten sposób trwa pat, umowa na świadczenie usług nie jest podpisana i nie ma pieniędzy z MSW.

Zgodnie z informacja opublikowaną na stronach MSW (klik) pieniądze są zagwarantowane. Wystarczy się dogadać...

Quote
Wojtek Karnas
Nie przesadzaj. Znalezienie listy człownków zawodowych zajeło mi 30 sekund Wystarczy wejść na oficjalną stronę TOPRU i kliknąć -> organizacja -> aktualna lista członków.
klik

Dane te też później znalazłem, ale nie są one aktualne. Ostatnio aktualizowane były w 2009 roku. Z danych tych wynika, że czynnych ratowników zawodowych było 27 sztuk, a to nie jest ogromną liczbą (przynajmniej tak mi się wydaje jako laikowi w dziedzinie ratownictwa). Wobec tego, ewentualne moje podejrzenia o zbyt rozbudowane zasoby kadrowe, raczej są bezpodstawne. Niejasną kwestią pozostaje jeszcze ponad 100 czynnych ratowników ochotników i ich wpływ na finanse stowarzyszenia, ale jeśli są oni finansowani z innych środków niż budżetowe to oczywiście nic nikomu do tego, bo jest to tak naprawdę prywatne stowarzyszenie.

Pozdrawiam,
Capreolus


Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
messageKomentarz do: Ratownicy górscy zostali bez pieniędzy. TOPR zaciągnął kredyty 3828 Wojtek Karnas 2012-02-13 11:30
messageRe: Komentarz do: Ratownicy górscy zostali bez pieniędzy. 2065 Anonymous User 2012-02-13 11:34
messageRe: Komentarz do: Ratownicy górscy zostali bez pieniędzy. 2089 AndrzejZ 2012-02-13 14:51
messageRe: Komentarz do: Ratownicy górscy zostali bez pieniędzy. TOPR zaciągnął kredyty 2324 Capreolus 2012-02-13 18:52
messageRe: Komentarz do: Ratownicy górscy zostali bez pieniędzy. TOPR zaciągnął kredyty 1955 Wojtek Karnas 2012-02-14 10:42
messageRe: Komentarz do: Ratownicy górscy zostali bez pieniędzy. TOPR zaciągnął kredyty 2320 Capreolus 2012-02-14 19:40
messageRe: Komentarz do: Ratownicy górscy zostali bez pieniędzy. TOPR zaciągnął kredyty 2022 AndrzejZ 2012-02-15 11:00
messageRe: Komentarz do: Ratownicy górscy zostali bez pieniędzy. TOPR zaciągnął kredyty 2031 AndrzejZ 2012-02-14 11:41
messageRe: Komentarz do: Ratownicy górscy zostali bez pieniędzy. TOPR zaciągnął kredyty 2404 Kajetan 2012-03-02 21:18


Forum Portalu Górskiego - portalgorski.pl - Statystyka forum

Globalna
Wątki: 1,752, Posty: 9,351, Użytkownicy: 7,311.
Ostatnio zarejestrowany: Natalia Walasiak.

To forum
Wątki: 1,317, Posty: 8,407.

Uwaga: publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników strony. Portal Górski www.portalgorski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.