Forum Portalu Górskiego :  Forum Portalu Górskiego - portalgorski.pl
Forum Portalu Górskiego - forum moderowane 
messageKamienna lawina zeszła pod Rysami, TPN zamknął szlak
Anonymous User ()
05 lip 2012 - 13:48:42
Czesc. Za: RMF

Kamienna lawina zeszła pod Rysami. Obryw uszkodził szlak i łańcuchy asekuracyjne. Na szczęście nikt nie został ranny. Jak informuje reporter RMF FM Maciej Pałahicki, dyrekcja Tatrzańskiego Parku Narodowego podjęła decyzję o zamknięciu szlaku na najwyższy szczyt Polski do odwołania.

Dyrekcja parku na razie nie jest w stanie ocenić skali zniszczeń. Na miejsce jeszcze dziś mają dotrzeć pracownicy TPN, którzy dokonają niezbędnych oględzin.

Najwyższy szczyt Polski cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów, szczególnie w sezonie letnim. Wejście od polskiej strony jest ubezpieczone łańcuchami, które mają w sumie 360 metrów długości. By zdobyć Rysy od schroniska w Morskim Oku trzeba pokonać 1100 metrów różnicy wysokości.

Obecnie jedynym otwartym szlakiem turystycznym na Rysy jest trasa słowacka od strony Doliny Mięguszowieckiej. Przed samym szczytem po słowackiej stronie znajduje się schronisko Chata pod Rysami.


Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
messageKamienna lawina zeszła pod Rysami, TPN zamknął szlak 2437 Anonymous User 2012-07-05 13:48


Forum Portalu Górskiego - portalgorski.pl - Statystyka forum

Globalna
Wątki: 1,752, Posty: 9,351, Użytkownicy: 7,311.
Ostatnio zarejestrowany: Natalia Walasiak.

To forum
Wątki: 1,317, Posty: 8,407.

Uwaga: publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników strony. Portal Górski www.portalgorski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.