|
|
|
Generalnie najlepszy trening pod wytrzymałość siłową to po prostu interwały. Przychodzisz na panel robisz sobie bardzo dobrą i dokładną rozgrzewkę wszystkich partii mięśni, która powinna trwać około 40-45 minut. Ważne jest to żeby większość tej rozgrzewki opierała się na lekkim i przyjemnym , ale coraz trudniejszym wspinaniu. Następnie przechodzisz do właściwego treningu. Wymyslasz sobie problem boulderowy o długości około 7-9 ruchów. Ważne jest to aby problem ten nie był ani za łatwy ani za trudny. Pokonujesz go bez odpoczynku 9 razy. Trudność problemu powinna być tak dobrana abyś nie mógł go pokonać np 11 razy, ale też żebyś w 5 próbie nie spadał już w połowie. Odpoczynek około 5 minut. I kolejny problem który powinnieneś był pokonać 7 razy. Odpoczynek. Problem który robisz 5 razy (na limesie) i rest. Po treningu solidne rozciąganie. W zależności od poziomu możesz odpowiednio zagęszczać sobie te serie. Np 3 serie na trudnym problemie (z odpoczynkami), 2 serie na średnim (z odpoczynkami) i 2 na łatwym.
Opcji jest wiele i można by na ten temat niezłą książkę napisać ![]() Pozdrawiam, Wojtek Karnaś Pozdrawiam, Wojtek Karnaś Heartbeat Szkoła Wspinania Vertical Limits Zielona Szkoła Tatry |
Temat | Odsłon | Napisane przez | Wysłane |
---|---|---|---|
Wytrzymałość siłowa we wspinaczce | 3569 | rob23ert | 2013-11-12 16:22 |
Re: Wytrzymałość siłowa we wspinaczce | 2882 | Wojtek Karnas | 2013-11-12 18:05 |
Re: Wytrzymałość siłowa we wspinaczce | 1849 | rob23ert | 2013-11-13 07:07 |
Re: Wytrzymałość siłowa we wspinaczce | 2409 | Wojtek Karnas | 2013-11-13 13:12 |
Uwaga: publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników strony. Portal Górski www.portalgorski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.