Forum Portalu Górskiego :  Forum Portalu Górskiego - portalgorski.pl
Forum Portalu Górskiego - forum moderowane 
messageKomentarz do: 13. Krakowski Festiwal Górski 4-6.XII.2015
dzangal ()
21 gru 2015 - 09:20:57
avatar
Chcialbym powiadomic wszystkich milosnikow ksiazek gorskich o wydanej przeze mnie w 2013 roku ksiazce, pt " W Scianach Dzangala" (autor: Jacek Kantorczyk) Wydawnictwa Psychoskok. Ksiazka ta jest bardzo wazna dla mnie ze wzgledu na zaistniale w 1974 roku i detalicznie opisane przeze mnie niezwykle wypadki, ktore wraz z moimi towarzyszami na linie wspolnie doswiadczylismy i o ktorych to wypadkach chcialem poprzez wydanie mojej ksiazki wszystkich zainteresowanych gorami powiadomic. Wierne oddanie atmosfery panujacej podczas wyprawy ulatwil mi przede wszystkim moj dziennik wyprawy, ktory wtedy na co dzien prowadzilem. Chociaz byla to wyprawa w stosunkowo niezbyt wysokie gory Pirin w Bulgarii, (porownujac je do himalajskich olbrzymow), to jednak ta wlasnie wyprawa zapadla mi najbardziej w pamieci, ze wzgledu na niezwykle przygody ktore wtedy wspolnie wszyscy przezylismy, a ktore to przedziwne wydarzenia nawet do dnia dzisiejszego, stanowia dla mnie niezwykle trudne do ogarniecia i zrozumienia logicznym mysleniem, ale niewidoczne golym okiem zjawiska. Te wypadki (nikt z uczestnikow wyprawy nie zginal) spowodowaly wtedy przedwczesne zakonczenie sie naszej wielkiej przygody, i tak juz przedluzajacego sie naszego pobytu w tamtych, prawdziwie bezludnych gorskich terenach. Jak istotne sa dla mnie te wspomnienia stanowi tez fakt, ze po wydaniu mojej ksiazki w wersji polskiej,osobiscie ja przetlumaczylem na jezyk angielski i opublikowalem w 2014 roku w USA nadajac jej tytul "The Rock Climbers", (w wydaniu angielskim autor: Jack Kantorczyk) wydawnictwa Xlibris Publishing Inc. Moim glownym celem wydania tej ksiazki w jezyku angielskim bylo rozpowszechnienie jej w mozliwie jak najwiekszej ilosci krajow swiata i powiadomienie jak najwiekszej ilosci ludzi o tym co tamtych czasach tak waznego i niezwyklego sie wydarzylo. W wersji angielskiej, niezaleznie od wersji papierowej i elektronicznej, moja ksiazke mozna zobaczyc otwierajac moj osobisty portal, www.therockclimbers.com.
Z powazaniem,
Jacek Kantorczyk

Jest to komentarz do artykułu 13. Krakowski Festiwal Górski 4-6.XII.2015.


Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
messageKomentarz do: 13. Krakowski Festiwal Górski 4-6.XII.2015 3935 dzangal 2015-12-21 09:20


Forum Portalu Górskiego - portalgorski.pl - Statystyka forum

Globalna
Wątki: 1,752, Posty: 9,351, Użytkownicy: 7,311.
Ostatnio zarejestrowany: Natalia Walasiak.

To forum
Wątki: 1,317, Posty: 8,407.

Uwaga: publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników strony. Portal Górski www.portalgorski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.