Ogłoszenia :  Forum Portalu Górskiego - portalgorski.pl
Ogłoszenia użytkowników Portalu Górskiego 
messageZimowe wejście na Mont Blanc
Andrzejek94 ()
25 sie 2014 - 22:38:21
avatar
witam

tydzień temu wróciłem z blanca niestety nie udało się wejść na wierzchołek zawróciła nas jak i inne ekipy pogoda na wysokości okolo 4050m
schodząc na dół narodził się pomysł zimowego wejścia

więc tak
szukam ekipy w tym najlepiej jedną osobę zmotoryzowaną by nie martwić się już transportem
plan jest na wejście drogą "normalną" przez tete rousse i gouter
narazie to wstepne rozmowy i planowanie
termin najlepiej luty dokładny czas do ustalenia
czas wyprawy około 16 dni w tym 12 dni akcji górskiej (wiadomo jak z pogoda zimą)
koszt wyprawy to transport (zależy ile osób nas przy 2 osobach puntem wyszło około 700zł na osobe) + jedzenie tak jak już pisałem lepiej sie przygotować na 2 tyg+ kolejka telepherique bellevue 16euro
przydały by się 4 osoby narazie jestem ja i jedna chętna osoba ale nie potwierdzona w 100%
plan wyprawy wyglądał by tak ( wszystko do przedyskutowania )
wiadomo że zimą wiele ekip tam nie działą wiec pewne jest to że będzie trzeba torować całą drogę
dzień 1 wyjazd pierwsza kolejką bellevue i dojście do baraku forestiere (nocleg)
dzień 2 dojście do tete rousse (nocleg)
dzień 3 aklimatyzacja dojście powyżej schroniska gouter i na dół (nocleg)
dzień 4 dojście do schronu vallot (nocleg) jeśli nie dojdziemy nocleg przy schronisku gouter
dzień 5 wejście na wierzchołek i zejście do tete rousse (nocleg)
dzień 6 zejście na sam dół i wyjazd do domu
dzień 7-12 (rezerwa w trakcie złej pogody choć i to może okazać sie za mało)
jeśli zejdziemy wcześniej można wykorzystać czas i pozwiedzać chamonix i okolice jesli nie to szybszy powrót do domu

wszystkie noclegi w namiotach chyba że uda się dostać do środka baraku forestiere i vallota

sprzęt do ogarniecia i pożyczenia (posiadam kompletny dla 2 osób wraz z namiotem )

cały plan do przedyskutowania z chętnymi osobami jestem otwarty na wszystkie zmiany i sugestie winking smiley

plan ambitny teraz tylko trzeba go zrealizować grinning smiley


ps. Obowiązkowa odzież, śpiwór i obuwie na warunki zimowe temperatury potrafia spaść sporo poniżej minus 20 stopni winking smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-26 11:33 przez Andrzejek94.


Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
messageZimowe wejście na Mont Blanc 4193 Andrzejek94 2014-08-25 22:38


Forum Portalu Górskiego - portalgorski.pl - Statystyka forum

Globalna
Wątki: 1,752, Posty: 9,351, Użytkownicy: 7,311.
Ostatnio zarejestrowany: Natalia Walasiak.

To forum
Wątki: 167, Posty: 209.

Uwaga: publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników strony. Portal Górski www.portalgorski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.