Jutro zapowiadają piękny dzień na Nanga Parbat, czy Tomek z Eli dadzą radę zdobyć szczyt w tak krótkim czasie? Przesyłamy do nich wszystkie nasze ciepłe myśli, jeśli to tyko ma pomóc, tak jak prosił Tomek.

nangap panoramka

Fot. Czapkins

  • - NANGA LIGHT

„camp3. Wiatr nieco się uspokoił. Bezchmurne niebo. Światło księżyca oświetla drogę, tak, że zanim wzejdzie słońce Tom i Eli ruszą wyżej. 2 następne dni próba szczytu... Tomek prosi o moc Waszych myśli w Górę...”

  • - NANGA DREAM

6650

6650! Fot. Nanga Dream

Jak widać na spocie. Chłopaki są na 6650m! Czyżby to znaczyło, że stoi C3? Trzymajcie kciuki za wiatr, a właściwie za jego brak.

  • - SIMONE MORO & TAMARA LUNGER

moro lunger

Simone Moro & Tamara Lunger Fot. Tamara Lunger

Po wyjściu aklimatyzacyjnym, duet wrócił wczoraj do bazy. W związku z bardo kiepskimi prognozami, planują oni następne wyjście dopiero po ustaniu zapowiadanego wiatru.

  • - ALEX TXIKON & DANIELE NARDI & ALI „SADPARA”

Alex, Daniele i Ali, planują wyjść w górę jutro. Mają zaporęczowaną drogę do wysokości 6.500m i brakuje im 200m do obozu trzeciego (C3). Tym razem, chcą założyć „trójkę” (C3) na 7000m i obóz czwarty (C4) na 7400m.

txikonsadpara

Alex Txikon & Ali Sadpara Fot. Alex Txikon

Zespół musi być w bazie 25.01. Później zapowiadany jest jet – stream. Spodziewany wiatr ma dochodzić do 200 km/h.

Ciekawą informację przekazał dzisiaj Dominik Szczepański z bazy pod Nanga Parbat. Otóż Krzysztof Wielicki, zaprosił Daniele Nardi do zespołu przyszłorocznej zimowej wyprawy na K2. Robi się międzynarodowo… :)

Małgorzata Klamra