Masz ciekawy pomysł na wyprawę? Chcesz zrealizować swoje marzenia? Jedyne co Cię blokuje to brak kapitału? Zapraszamy do udziału w konkursie Portalu Górskiego "Łap (za) dyszkę!". Podziel się z nami swoimi pomysłami, a w zamian otrzymasz szansę wygrania 10 000zł na wyprawę swoich marzeń!

Zasady konkursu są bardzo proste, a najtrudniejszą kwestią w całej tej grze jest Twój oryginalny i interesujący pomysł na wyprawę!

za 10_plakat

Konkurs polega na przedstawieniu projektu swojej wyprawy, którą planujecie zrealizować do końca 2015 roku. Wyprawa ta powinna mieć charakter wspinaczkowy lub górski. Nie ma ograniczeń co do rejonu działania – góry wysokie, góry niskie, skały. Konkurs rozpoczyna się dzisiaj, czyli 29 kwietnia 2015 roku i będzie trwał do dnia 31 maja 2015 roku. Projekty przesłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę Jury.

Sponsorzy konkursu

Złoty Sponsor

 

Sherpa LG_PMS

 

Firma Sherpa ufundowała nagrodę główną w konkursie - 10 000zł, która zostanie przekazana zwycięskiej wyprawie na zrealizowanie wyprawy marzeń. Główny polem działania firmy Sherpa jest rekrutacja na stanowiska pracy w Holandii.

Srebrny Sponsor

 

kayland

 

Znakomita marka butów górskich. Dzięki marce Kayland, uczestnicy wyprawy która zajmie drugie miejsce w konkursie, otrzymają obuwie górskie najwyższej jakości.

Brązowy Sponsor

 

logo iexpert_color

 

Z kolei firma iExpert ufundowała nagrodę za trzecie miejsce w konkursie, którą jest roczna polisa ubezpieczeniowa "Bezpieczny Powrót" obowiązująca na całym świecie (poza Arktyką, Antarktydą i Grenlandią). Ubezpieczenie przeznaczone jest dla pasjonatów górskich wypraw oraz osób uprawiających sport rekreacyjnie i wyczynowo, w tym sporty wysokiego ryzyka: wyprawy górskie, wyprawy rowerowe trekking, turystykę górską, wspinaczkę skałkową, skalna, wysokogórską, kolarstwo górskie.

 

Jury Konkursu

Denis Urubko

denis-urubko

źródło: Wikipedia

Jeden z najwybitniejszych himalaistów w historii światowego alpinizmu, zdobywca Korony Himalajów, mistrz sportu klasy międzynarodowej, wielokrotny zwycięzca mistrzostw WNP, Kazachstanu, Kirgistanu w kategorii wysokościowych, technicznych i zimowych wejść w górach. Pierwszy wspinacz z WNP, który zdobył w ciągu 9 lat (2000-2009) wszystkie 14 ośmiotysięczników świata (główne szczyty), wszystkie – bez użycia tlenu i stał się pod tym względem ósmym na świecie. Bez użycia butli tlenowych zdobył Koronę Himalajów jako piętnasty człowiek w historii, oprócz tego dokonał 10 wejść na szczyty siedmiotysięczne i 34 wejścia solowe. Do jego największych osiągnięć należą pierwsze wejścia zimowe na dwa ośmiotysięczniki: Makalu 9 lutego 2009 z Simone Moro, Gaszerbrum II 2 lutego 2011 z Simone Moro i Amerykaninem Cory Richardsem, a także wytyczenie nowej drogi (wejście w stylu alpejskim; w parze z Borisem Dedeszko) w 2009 na Czo Oyu.

Krzysztof Wielicki

IMG1681

źródło: Wikipedia

Polski wspinacz, taternik, alpinista i himalaista, którego nie trzeba chyba nikomu przedstawiac. Jest piątym człowiekiem na Ziemi, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. Na trzy z nich: Mount Everest, Kanczendzongę i Lhotse wszedł zimą jako pierwszy. Na Lhotse stanął samotnie w noc sylwestrową w gorsecie, który nosił po uszkodzeniu kręgosłupa w górach. Na Broad Peak "wbiegł" solo w ciągu jednego dnia (pierwsze na świecie wejście z bazy na szczyt ośmiotysięcznika w ciągu jednej doby). Na Dhaulagiri (w 16 godzin) i Sziszapangmę wspiął się sam, wytyczając nowe drogi. Brał udział w kilku wyprawach na K2.

Ireneusz Gosztyła

ireneusz-gosztyla

Siła napędowa Portalu Górskiego. Swego czasu wiceprezes Jurajskiego Klubu Wysokogórskiego. Funkcję tą pełnił od początku jego powstania - prowodyr i organizator wielu klubowych przedsięwzięć. Wspina się od jedenastu lat, zimą i latem, w skałkach i w górach. W Tatrach zdecydowanie woli zimę. Miłośnik zimnych zimowych biwaków. Uwielbia pozaszlakowe wędrówki. Autor kilku nowych dróg w skałkach na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Od zawsze opiekun klubowej strony www.jkw.pl która przeksztaciła się obecnie w Portal Górski. Ma na swym koncie dwa wyjazdy w góry Tadżykistanu.

Wojciech Karnaś

wojtek-karnas

Niedoszły leśnik, obecnie redaktor naczelny Portalu Górskiego. Wspina się od 1999 roku. Już jako dziecko chciał “pracować” jako alpinista. Swoje pierwsze kroki w skale stawiał na naszej Jurze. Późniejsze wyjazdy umożliwiły mu wspinanie między innymi na Islandii, w Austrii, Słowenii, Francji, Włoszech, Niemczech, Czechach, Słowacji oraz Szwajcarii. Ceni sobie różnorodność i urozmaicenie, jednak jego największą namiętnością stały się trudne sportowe drogi prowadzone w górach. W Tatrach ma na swoim koncie m.in. bardzo szybkie powtórzenia takich dróg jak Metallica IX+ na wschodniej ścianie Mnicha, Matrix IX na zachodniej ścianie Kościelca, czy Saduś IX. Jest współautorem kilkunastu nowych dróg na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. 

Jak wziąć udział w konkursie?

1. Mieć fajny pomysł i chwilę czasu :)

2. Przeczytać pełny regulamin konkursu, który znajdziecie tutaj.

3. Przygotować dokładny opis wyprawy, a w nim takie informacje jak opis miejsca i celu wyprawy, lista uczestników, planowany termin i przebieg wyprawy, kosztorys wyprawy etc. Opis powinnien być przygotowany w pojedynczym pliku w formacie pdf. Wszystkie opisy zostaną opublikowane na Portalu Górskim.

4. Przygotować jedno zdjęcie rekalmujące wyprawę. Może to być zdjęcie celu wyprawy, rejonu, uczestników - chodzi o to, aby jak najlepiej zareklamować Twój/Wasz pomysł :) Zdjęcie powinno być w formacie png, jpg, gif.

5. Zarejestrować się na Portalu Górskim - jeżeli posiadasz już konto wystarczy się zalogować.

6. Uzupełnić formularz konkursowy, który znajdziecie tutaj. Na Wasze wnioski czekamy do 31 maja 2015 do godziny 23:59.

7. Spakować plecak i czekać na wyniki :)

8. 80% ostatecznej oceny stanowią głosy Jury konkursu. 20% oceny Waszych wniosków będzie zależało od głosowania publiczności, które odbędzie się w dniach od 01 czerwca 2015 do 05 czerwca 2015 na Forum Portalu Górskiego

 

Nagrody

I miejsce

10 000zł ufundowane przez firmę Sherpa.

II miejsce

Każdy uczestnik wyprawy otrzyma buty górskie marki Kayland (maksymalny łączny koszt butów - 1000 EURO).

III miejsce

Polisa ubezpieczeniowa "Bezpieczny Powrót" obowiązująca na całym świecie (poza Arktyką, Antarktydą i Grenlandią) do wysokości 6 000 m n.p.m.

 

Zapraszamy do zabawy!

 wysokosciowy-obrzek-mozgu-m

(fot. Diana Socha/portalgorski.pl)

portal baner