Zakończone

Wygraj książkę Moniki Rogozińskiej – „Lot koło Nagiej Damy”

Wygraj książkę Moniki Rogozińskiej – „Lot koło Nagiej Damy”

Szanowni czytelnicy. Zbliżają się święta i każdy z nas poza tym, że szykuje się na zakupy prezentów dla swoich najbliższych, na pewno ma również swój wymarzony prezent, który chciałby dostać pod choinkę. I wcale nie będzie dla nas dziwne jeśli Waszym wymarzonym prezentem będzie jakaś ciekawa pozycja z literatury górskiej.

Czytaj więcej...

Irańska Triada

Trzy osoby i trzy wyniosłe szczyty. Dwie dziewczyny i chłopak, wchodzący na jedne z najwyższym gór Iranu – Demawend (5610 m), Alam Kuh (4848 m) i Azad Kuh (4355 m). Taki jest nasz pomysł na wędrówkę w perskim paśmie gór Elbrus.

Czytaj więcej...

Konkurs ze znajomości gór Polski 2016 – wyniki

Konkurs ze znajomości gór Polski 2016 – wyniki

W tym roku mieliśmy dla Was nowy i mamy nadzieję ciekawy konkurs! Co tydzień, w każdy kolejny wtorek, publikowaliśmy na naszym portalu zdjęcia zrobione w różnych miejscach naszych ukochanych polskich gór, a Waszym zadaniem było odgadnąć co to za szczyt, masyw górski lub gdzie znajduje się miejsce wykonania fotografii!

Czytaj więcej...

Chasing Snow Leopard. Polish Pamir and Tian Shan Expedition

Śnieżna Pantera to jeden z najbardziej prestiżowych tytułów alpinistycznych. Wyróżnienie przyznawane jest za zdobycie pięciu siedmiotysięczników, które przeszłości znajdowały się w granicach ZSRR. Szczyty znajdują się na terenie czterech państw: Kirgistanu, Tadżykistanu, Kazachstanu i Chin w pasmach Pamiru i Tienszan.

Czytaj więcej...

Skały Jury 2016 - wyniki

Skały Jury 2016 - wyniki

Tym razem wspólnie z Kompleksem "Małe Dolomity" zaprosiliśmy Was do udziału w konkursie pod tytułem "Skały Jury", w którym do wygrania był weekend dla dwóch osób w "Małych Dolomitach".

Czytaj więcej...

KW Olsztyn Uszby Dwie 2016

Podstawowymi celami wyprawy są Uszba, Południowy wierzchołek (4710 m n.p.m.) oraz Mała Uszba (4320 m n.p.m.). Masyw Uszby leży w zachodniej części Kaukazu Centralnego, w południowej grani bocznej. Szczyt w całości położony jest po gruzińskiej stronie granicy i można zdobywać go od wschodu, podchodząc z lodowca Gul bądź od zachodu podchodząc z lodowca Uszbińskiego. 

Czytaj więcej...

Łap (za) Dyszkę! 2016 – wyniki finałowe

Łap (za) Dyszkę! 2016 – wyniki finałowe

Zakończyła się tegoroczna edycja konkursu Łap (za) dyszkę! Konkurs polegał na przedstawieniu projektu swojej wyprawy, którą planujecie zrealizować do końca 2016 roku. Wyprawa ta powinna mieć charakter wspinaczkowy lub górski. Nie istniały ograniczenia co do rejonu działania – góry wysokie, góry niskie, skały.

Czytaj więcej...

Wyprawa do Norwegii czyli Jotunheimen 2016

Słyszeliście kiedyś o kimś kto zjechał na jabłuszku z najwyższego szczytu Skandynawii? Nie? My też nie! Podróże Różowego Jabłuszka mogą tego dokonać!

Czytaj więcej...

SAKWA 2016 Kuiluu Expedition

Pasmo Kuiluu jest regionem położonym w zachodniej części Kirgistanu. Usytuowane jest w rejonie jeziora Issyk-Kul na południe od masywu Terskey Ala-Too. Naturalnymi granicami regionu jest rzeka Kuiluu od północy, Uchkul od południa, Sarydjaz od wschodu i Irtash od zachodu.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

Statystyki

  • Artykułów: 10211
  • Odsłon artykułów: 28951001

';